Dantų balinimas Vilniuje
Dantų balinimas Vilniuje

Dantų balinimas Vilniuje – ką svarbu žinoti?

implantai dantu kaina

Mūsų dantys su laiku praranda savo baltą spalvą, pagelsta. Netinkama dantų priežiūra, dažnas kavos, arbatos, raudono vyno vartojimas ir rūkymas daro neigiamą poveikį mūsų dantų baltumui. Paklausus, kas norėtų baltesnių dantų,  daugelis atsakytų teigiamai. Kyla klausimas, ar dantų balinimas Vilniuje visuomet yra naudingas ir į ką svarbu atkreipti dėmesį galvojant apie dantų balinimo procedūrą? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos higienistės atsakys į svarbiausius su dantų balinimu susijusius klausimus. 

Kaip vyksta dantų balinimas?

  1. Dantų balinimas odontologo kabinete. Balinančia medžiaga padengiamas dantų paviršius, apsaugomos dantenos ir naudojamas lazeris ar lempa, trukmė nuo 1 iki 2 val. Dantų balinimo rezultatas matosi iškart po procedūros.
  2. Dantų balinimas namuose. Pacientui pagaminamos specialios kapos, į kurias įlašinama mažesnės koncentracijos balinimo medžiaga. Taip balinti reikia 2 savaites, o po to daryti pertrauką. Geriausia papildomai naudoti nujautrinantį gelį. 
  3. Dantų balinimas naudojant balinančias dantų pastas.

Iš kokių medžiagų sudaryti balinimo geliai ir pastos?

Dažniausiai, medžiaga įeinanti į balinimo gelių sudėtį, yra karbamido peroksidas. Geliuose, skirtuose balinimui namuose, šios medžiagos koncentracija – mažesnė. Produktus su didžiausia peroksido koncentracija naudoja specialistai. Dantų pastose dažniausiai yra mažų šveičiamųjų dalelių ir specialių cheminių druskų junginių, kurie pašalina tik dantų išorėje esančias dėmes ar nešvarumus.  Svarbu paminėti, kad šiuolaikinėse dantų pastose esantys dariniai – nebe tokie abrazyvūs, tačiau su balinančia pasta akyvaizdaus balinimo efekto nepasieksite. – Akcentuoja burnos higienistė Laura Rupšė.

 Ar saugu balinti dantis?

– Visų pirma dantų balinimas yra estetinė, o ne gydomoji procedūra. Todėl, labai svarbu prieš balinant dantis pasitarti su burnos higienistu ar odontologu, kuris galėtų įvertinti esamą dantų būklę bei informuoti,  kokios galimos rizikos balinant dantis. Dėl balinimo procedūros apsispręsti turi jau pats pacientas. Nesaugu, kai dantų balinimui namuose žmonės pasitelkia įvairias priemones: specialius pieštukus, juosteles, ar natūralias priemones, rastas namų lentynoje, pavyzdžiui, sodą, anglį, citriną. Tokie būdai gali būti ne tik neveiksmingi, bet net ir žalingi.

Kokios galimos rizikos balinant dantis?

-Dažniausias nepatogumas  – padidėjęs dantų jautrumas ar skausmas iškart po procedūros.  Skausmas atsiranda, nes vykstant dantų audinių balinimui atsiranda dentino dehidratacija bei gali būti pažeista mineralų pusiausvyra. Taip pat, pacientui visada akcentuojame, kad dantys išbals tik iki tam tikro lygio, jei žmogus nori akinamai baltos dantų spalvos, rekomenduojame dantų protezavimą laminatėmis. Taip pat dantų baltumą išlaikyti galima 1-3 metus, ir tai labai priklauso, kaip pacientas prižiūri dantis, kokį maistą vartoja.  

Kokiems pacientams Jūs griežtai atsisakote balinti dantis?

– Dantų balinimas nerekomenduojamas vaikams iki 18 metų, nėščiosioms ar maitinančioms mamoms, pacientams, nešiojantiems breketus,  jei yra sugedusių dantų, taip pat kam labai jautrūs dantys, ar apnuogintos dantų šaknys, alergiškiems peroksidui asmenims. Svarbu pažymėti,  kad dantų plombos ar karūnėlės nebalinamos, todėl pacientams, kurie turi daug plombų ar karūnėlių matomose vietose, turėtų apsispręsti, kad po balinimo reiks juos pakeisti. 

Ką svarbu žinoti prieš einant balinti dantis pas specialistą?

-Svarbu pasidaryti profesionalią burnos higieną.  Higienistas taip pat įvertina burnos audinių ir  dantų būklę, kad nebūtų uždegimo, dantys būtų suplombuoti. Jis taip pat nustato dėl kokių priežasčių dantys pakeitė spalvą. Tada higienistas parenka tinkamiausią dantų balinimo būdą, išvardina visas galimas rizikas ir sutaria dėl kito vizito, jei pacientas renkasi kabinetinį gydymą, arba nuima atspaudus kapoms, jei pacientas dantis balinsis namuose.  Svarbu paminėti, kad iškart po higienos dantų balinimas nerekomenduojamas.

Kurį būdą Jūs dažniausiai rekomenduojate savo pacientams?

Labai priklauso nuo paciento norų ir lūkesčių. 

1) Jei pacientas nori rezultato iškart, rekomenduojame dantų balinimą kabine su Philips Zoom sistema. Tai naujausia ir moderniausia dantų balinimo technologija, jos metu nėra pažeidžiami danties audiniai, kinta tik jo viršutinio sluoksnio atspalvis; po balinimo dauguma pacientų nejaučia jokio skausmo ar jautrumo; dantų spalva gali pašviesėti net iki 6-7 atspalvių; balinamojo gelio sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato, kalio nitrato ir fluorido. Šios medžiagos mažina dantų jautrumą saugo dantų emalį. 

2) Dantų balinimas kapomis namuose mažiau invazyvus, balinimo procesas vyksta fiziologinėje terpėje, dalyvaujant seilėms, balinimo gelyje mažesnė koncentracija peroksido. Dantų balinimas kapomis namuose namuose yra labai paprastas: pripildyti kapas balinamuoju geliu; kelias valandas ar per naktį jas dėvėti (pagal duotus specialisto nurodymus); nepamiršti nusiimti kapų praėjus balinimo procedūros laikui; kartoti šį veiksmą 10-14 dienų. Svarbu paminėti, kad, jeigu nešiodami kapas pajaučiate jautrumą ar nemalonius pojūčius, reikia nutraukti procedūrą ir pasitarti su gydytoju dėl tolesnių veiksmų. – Patarimais dalijasi higienistė Ernesta.

Kaip dantis prižiūrėti po dantų balinimo?

Pirmas 2 paras po dantų balinimo reikėtų vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų vartojimo bei rūkymo. Vėliau visa tai irgi reikėtų kiek galima riboti, nes išvardinti veiksniai mažina dantų baltumą. Po procedūros pacientas gali jausti didesnį dantų jautrumą, kuris paprastai praeina per kelias dienas. Siekiant jį sumažinti, galima naudoti specialias dantų pastas. Jei turite kapas, jas galima pripildyti mineralų atstatymą skatinančiomis medžiagomis ir uždėti ant dantų. Taip pat, jei planuojate perplombuoti dantis, po balinimo turi praeiti 1-2 savaitės. Ir, savaime suprantama, reikia dantis reguliariai ir taisyklingai valytis bei 1-2 kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną. 

Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją apie dantų balinimą. Jeigu norite saugiai ir efektyviai įgyti sveikų ir baltų dantų šypseną, kviečiame apsilankyti mūsų klinikoje ir atlikti profesionalų dantų balinimą

Verslo centras G12, Šeškinės Sodų g. 12, tel. +370 657 58008, info@dentaplanas.lt

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Kiek kainuoja vieno danties implantas?
ortodontinis gydymas
Kas yra ortodontinis gydymas?
sedacija kas tai
Dantų tiesinimas kapomis: ką svarbu žinoti?

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis