Estetinis protezavimas
Estetinis protezavimas

Ar dantų implantai gali išlikti stabilūs visą gyvenimą?

implantai dantu kaina

Šiandien, daugelis odontologų ir burnos sveikatos specialistų pritartų, kad dantų implantai yra puikus pasirinkimas netekus vieno ar kelių dantų. Kitaip nei dantų protezai, dantų implantai gali tarnauti ilgus metus. Tačiau kartais pacientams kyla klausimas, ar jie stabilūs išliks visą gyvenimą? Šiame informaciniame straipsnyje, jūs ne tik sužinosite implantacijos privalumus, bet ir kaip dantų implantai išlieka savo vietoje ilgus metus. Kviečiame skaityti toliau!

Kas tai?

Dantų implantai – dantų atkūrimo būdas, kuomet nedideli titaniniai varžtai yra įsriegiami į paciento žandikaulio kaulą. Dantų implantai lengvai pakeičia trūkstamo natūralaus danties šaknį. Kai implantai prigyja, ant jų prisukami dirbtiniai dantys, dar kitaip vadinami karūnėlėmis (vainikėliais).

Anksčiau trūkstamas dantis yra atstatomas dantų tilteliu, nušlifuojant sveikus šalia esančius dantis ir uždedant ant jų dantų tiltelį. Tačiau daug geresnis sprendimas yra atstatyti dantį naudojant implantą, nes gretimai esantys dantys nėra pažeidžiami.

Sėkmės rodiklis

Ar žinojote, kad dantų implantų sėkmės rodiklis siekia 95 %? Be abejo, šis rodiklis gali keistis, priklausomai nuo paciento sveikatos, higienos įpročių.

Dantų implantai yra gaminami iš titano medžiagos, kuri yra labai patvari, ir iš dalies lemia implantų ilgaamžiškumą. Be abejo, retais atvejais, dėl tam tikrų priežasčių, dantų implantai gali neprigyti, atsilaisvinti arba pasislinkti. Paprastai taip nutinka dėl spaudimo, kuris kyla, jei pacientas dažnai valgo kietą maistą, pavyzdžiui, riešutus. Taigi, maždaug pusmetį po implantacijos, reikėtų vengti kietų maisto produktų. 

Ar dantų implantai ilgaamžiai? 

Šiuolaikinių technologijų dėka, dantys ant implantų yra stabilūs ir gali pilnai atkurti kramtymo funkciją. Palyginimui, išimama dantų plokštelė atkuria vos 30-40 proc. kramtymo funkcijos. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad dantų implantai yra gaminami su grioveliais, tad savo išvaizda primena nedidelius varžtus. Pirmiausia, šie grioveliai padeda implantams įsiterpti į žandikaulio kaulą. Tačiau svarbiausias dalykas yra tas, kad dantų implantai paprastai yra gaminami iš ypač higieniškos, alergijų nesukeliančios medžiagos – titano. Taigi, atlikus implantaciją ir prasidėjus gijimui, žandikaulio kaulas natūraliai susijungia su titanu, kitaip tariant – su juo suauga. Paprastai turi praeiti 3 – 6 mėnesiai, kad dantų implantai visiškai suaugtų su žandikaulio kaulu ir užtikrintų stimuliaciją kramtymo metu.

Dantys ant implantų suteikia galimybę vėl juoktis, aiškiai kalbėti ir nejausti diskomforto. O geriausia yra tai, kad pacientai nesijaudindami gali mėgautis savo mylimu maistu ir gėrimais! 

dantų šaknys

Kodėl visgi žmonės delsia?

Akivaizdu, kad kartais dantų netekę žmonės neįvertina dantų netekimo pasekmių. Klaidinga manyti, kad netekus dantų nukenčia tiktai estetika ir grožis. Praradus vieną, ar kelis dantis, sutrinka kramtymo, virškinimo funkcija, tampa sunku kalbėti, be to, tirpsta žandikaulio kaulas. Esant nepakankamam žandikaulio kaulo kiekiui, dantų implantus galima sriegti tik priauginus kaulą. Laiku atliekama implantacija padeda išvengti kaulo priauginimo operacijos, sveikatos sutrikimų ir papildomų išlaidų. 

Ilgaamžiškas ir funkcionalus sprendimas atkurti prarastus dantis implantais neigiamą dantų praradimo patirtį paliks praeityje ir leis jaustis kaip su savais dantimis. 

Ar dantų implantai yra saugūs vyresnio amžiaus pacientams?

Taip, dantų implantai yra įsriegiami įvairaus amžiaus pacientams. Be abejo, tai patvirtinti jums gali tik gydytojas implantologas, todėl jeigu mąstote, apie dantų implantaciją, aptarkite tai su juo. Mūsų klinikoje dirba patyrę, savo darbą išmanantys specialistai, kurie atlieka profesionalias implantacijas. 

 Aukštos kokybės implantai

Svarbu paminėti, kad nuo dantų implantų gamintojo priklauso ir procedūros sklandumas. Mūsų klinikoje pacientai gali rinktis aukštos kokybės Straumann group implantus. Jie ypatingi tuo, kad turi unikalų porėtą paviršių, kuris palengvina gijimo procesą, mažina uždegimą ir pagreitina kaulo formavimąsi. Stabilesnę implantaciją užtikrina ir implantų tvirtumas. Jie pagaminti iš patentuoto titano. Be to, šveicariški implantai yra mažesnio skersmens, dėl to neretai padeda išvengti kaulo priauginimo operacijos, taigi, galima išspręsti net ir sudėtingus atvejus. Mažesnis skersmuo garantuoja mažesnę intervenciją į organizmą, o tai užtikrina sklandžią procedūrą ir ilgaamžius rezultatus.

Kaip tinkamai rūpintis savo dantimis? 

Cirkonio vainikėliai ant implantų prilygsta jūsų natūraliems dantims, tad jų priežiūra niekuo nesiskiria nuo paprastos rutinos. Pateiksime kelis vakarinius ritualus, kurių dėka dantų implantai jums laikys ilgus metus:

  • Prieš miegą, atsakingai išsivalykite dantis

Kai kurie specialistai rekomenduoja dantis valyti bent du kartus per dieną. Kiti teigia, kad reikia  po kiekvieno valgio. Tačiau šiuolaikinėje visuomenėje, žmonės yra užimti, ir tikrai ne visada turi laiko taip dažnai valyti dantų. Tačiau svarbu yra žinoti tai, kad vakarinis dantų valymas yra vienas svarbiausių. Nepamirškite valyti jų bent 2 minutes, nes prieš miegą reikia nuplauti visas susikaupusias apnašas.

  • Stenkitės negriežti dantimis

Bruksizmas yra nevalingas įprotis, kuris dažniausiai pasireiškia miego metu. Nuolatinė dantų trintis, sukelia jautrumą, todėl atsikėlę galite jausti diskomfortą. Tačiau jeigu savaime nepavyksta atsikratyti griežimo, visuomet galite rinktis bruksizmo gydymą kapomis.

  • Venkite vakarinių užkandžiavimų

Cukrus burnoje transformuojasi į rūgštį, kuri gali pažeisti dantenas ir dantų emalį. Dienos metu, automatiškai tas cukrus mūsų burnoje yra nuplaunamas seilėmis. Tačiau jeigu vakare vartosite saldžius ir rūgščius maisto produktus ar gėrimus, per vieną kartą nenuvalysite nuo dantų cukraus likučių. Jeigu pastebite, kad nepavyksta atsisakyti užkandžių, rinkitės maisto produktus, kuriuose yra mažai cukraus arba išvis jo nėra. 

Pamirškite dantų gydymo ir skausmo baimes!

Viena iš didžiausių baimių, kurios stabdo pacientus nuo dantų implantacijos yra –  skausmo. Džiugu, kad šiuolaikinių technologijų ir naujausių metodų dėka, dantų implantacija yra visiškai neskausminga ir diskomforto nekelianti procedūra. Esame apsirūpinę moderniausia įranga ir technologijomis, todėl savo pacientams galime pasiūlyti net tris baimės įveikimo metodus:

  • Nuskausminamasis pieštukas. Tai yra visiška naujiena Lietuvos rinkoje, naudojama, prieš leidžiant nuskausminamuosius vaistus, taip pat norint nujautrinti dantį. Procedūros metu, naudojant specialų pieštuką, Pulsewave™ technologijos pagalba, į danties nervus yra siunčiami elektros impulsai, kurie nuramina ir slopina skausmo pojūtį. 
  • Inhaliacinė sedacija. Jos metu pacientas kvėpuoja N2O (linksminančias dujas), sumaišytas su deguonimi. Šios dujos padeda atsipalaiduoti, o anesteziologas gali kontroliuoti tiekiamų dujų kiekį.
  • Sedacija su anesteziologo priežiūra. Procedūros metu, gydytojas anesteziologas, į paciento veną suleidžia nuskausminamuosius medikamentus. Iškart po to, pacientas pasijaučia atsipalaidavęs ir nusiraminęs.

Pas mus dirba patyrę ir savo darbą mylintys specialistai, kurie kiekvienam pacientui stengiasi padėti įveikti baimes ir kėdėje jaustis komfortiškai. Gydymą taikant sedaciją renkasi suaugę, norintys visiško atsipalaidavimo gydymo metu. 

Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali išlikti stabilūs visą gyvenimą. Dantų implantacija – viena iš geriausių dantų atkūrimo galimybių tiek jaunesniems tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Jeigu norite turėti sveikus ir tvirtus dantis, rinkitės jų atkūrimą implantais. Mūsų klinikoje dirba ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie kiekvienam pacientui skiria dėmesį ir sudaro profesionalius gydymo planus. Jeigu norite pasikonsultuoti, dėl implantacijos ar aptarti baimės įveikimo būdus, laukiame jūsų!

Kitos naujienos

Dantų implantu ilgaamziskumas
Dantų implantų ilgaamžiškumas ir ilgalaikė priežiūra
holivudine-sypsena
Holivudinė šypsena: nuo svajonės iki malonaus rezultato
siulaikiniai-dantu-protezai
Šiuolaikiniai dantų protezai: kokie jie?

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis