aistė navikienė
aistė navikienė

Dantų kanalų gydymas: kas tai?

implantai dantu kaina

Dantų kanalų gydymas yra viena iš dažniausiai atliekamų odontologinių procedūrų, kuri gali padėti išsaugoti dantį, paveiktą infekcijos ar uždegimo. Nors daugeliui žmonių dantų kanalų gydymas asocijuojasi su baimėmis ir diskomfortu, ši procedūra yra labai svarbi norint užkirsti kelią rimtesnėms dantų problemoms ir išsaugoti natūralius dantis. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra dantų kanalų gydymas, kada jis būtinas, kokie jo etapai, privalumai ir taip pat kaip pasiruošti šiai procedūrai.

Kas tai? 

Dantų kanalų gydymas, dar žinomas kaip endodontinis gydymas, yra procedūra, skirta išsaugoti dantį, kurio pulpą (minkštą audinį danties viduje) pažeidė uždegimas ar infekcija. Šis gydymas yra būtinas, kai dantis yra sugedęs ir reikia užkirsti kelią galimai infekcijai.

Norint suprasti dantų kanalų gydymo svarbą, svarbu žinoti, iš ko susideda dantis. Taigi, dantys susideda iš kelių sluoksnių: emalio, dentino ir pulpos. Emalis yra kietasis danties paviršius, kuris saugo dantį nuo išorinių pažeidimų. Dentiną sudaro minkštesnė medžiaga, o pulpa yra vidinė danties dalis, kurioje yra nervai, kraujagyslės ir jungiamasis audinys. Kai pulpą pažeidžia bakterijos ar infekcija, tai gali sukelti stiprų skausmą ir uždegimą, todėl reikia laiku atlikti dantų kanalų gydymą.

     dantų tvarkymas išsimokėtinai

Kodėl susidaro pulpitas?

Visų pirma, pulpitas išsivysto tada, kai bakterijos ir jų toksinai patenka į šaknų kanalus. Taip užkrečiamas danties nervas bei minkštimas, kuris odontologijoje vadinamas pulpa. Šią problemą nulemti gali keletas veiksnių. 

  • Danties trauma (lūžę, skilę dantys), kuri sutrikdė danties nervo limfos ir kraujo apytaką.
  • Ilgai negydytas ėduonis, kuris palaipsniui pasiekė gilesnius danties audinius.
  • Nekokybiškai atliktas odontologinis gydymas.
  • Didelis atliktų odontologinių procedūrų skaičius vienam dančiui.
  • Nuolatinis dantų griežimas. 

Dantų kanalų gydymo etapai

Gydymas paprastai apima kelis etapus:

  • Diagnostika (pirmoji konsultacija). Vizito metu atliekama dantų apžiūra ir prireikus padaromos rentgeno nuotraukos, siekiant įvertinti danties būklę ir nustatyti pažeidimo mastą.
  • Nuskausminimas. Dantų kanalų gydymas ne kiekvienam yra maloni procedūra,  todėl odontologas taiko nuskausminimą, kad pacientas jaustųsi patogiai ir atsipalaiduotų. 
  • Danties kanalo atidarymas. Danties viršus atidaromas, kad būtų pasiektas kanalas. Odontologas naudoja specialius instrumentus, kad pašalintų užkrėstą pulpą.
  • Kanalų valymas ir dezinfekavimas. Po pulpos pašalinimo kanalas kruopščiai išvalomas ir dezinfekuojamas, kad būtų pašalintos bakterijos ir infekcija. Šiam procesui naudojami specialūs tirpalai ir mikroskopas.
  • Kanalo užpildymas. Po valymo danties kanalas užpildomas specialia medžiaga, kuri užtikrina, kad bakterijos negalėtų patekti į kanalą ir sukelti naujų infekcijų.
  • Danties atstatymas. Po gydymo dantį reikia atstatyti naudojant plombą ar protezuoti vainikėliu, kad jis atgautų savo formą ir funkciją.

Ar dantų kanalų gydymas skausmingas?

Dantų kanalų gydymas yra neskausmingas. Savo pacientams procedūros metu atliekame nuskausminimą, todėl jie diskomforto nejaučia. O po procedūros, gydytojas gali skirti vaistų.

Kaina

Dantų šaknų gydymas mikroskopo pagalba kainuoja 169-489 Eur.

Tiksli dantų kanalų gydymo kaina priklauso nuo įvairių veiksnių: kanalo formos, pažeistų dantų kanalų kiekio ir t.t. 

Po dantų kanalų gydymo

Po dantų kanalų gydymo svarbu laikytis odontologo nurodymų, kad būtų užtikrinta tinkama danties priežiūra:

  1. Nekaskite nieko kieto su ta puse, kurioje yra sutvarkytas dantis, pavyzdžiui, vaisių. 
  2. Būtina laikytis taisyklingos individualios burnos higienos. Dantis valykite du kartus dienoje elektriniu ultragarso šepetėliu ar minkštu mechaniniu šepetėliu, prieš valantis dantis šepetėliu išsivalykite tarpdančius, naudokite liežuvio valiklį, pagal poreikį galima naudoti ir burnos skalavimo skystį.

Kokias komplikacijas gali sukelti negydomi šaknų kanalai?

Jeigu dantų kanalų gydymas nepradedamas laiku ar dantys yra visai negydomi, šaknų kanalai gali sukelti rimtų komplikacijų. Pavyzdžiui, susiformavus uždegiminiam židiniui apie infekuotą dantį, pradeda tirpti paciento žandikaulio kaulas. Nesprendžiant tokios rimtos problemos, danties nervo uždegimas ar infekcija gali sukelti ir kitų rimtų sveikatos sutrikimų. Kartais tai būna ir dantų netekimo priežastis. Todėl imtis atitinkamų priemonių tiesiog būtina laiku. Modernus ir efektyvus danties kanalų gydymas mikroskopu gali leisti ir vėl džiaugtis sveikais dantimis. 

Netekus dantų 

Jeigu laiku nepasirūpinote savo pažeistais dantimis, ir jų netekote – nesijaudinkite, išeitis visuomet yra. Šiandien jūs galite atstatyti savo prarastus dantis su implantais. Dantų implantacija – unikalus dantų atkūrimo būdas, kuomet nedideli titaniniai varžteliai yra įsriegiami į paciento žandikaulio kaulą. Jie pakeičia trūkstamo natūralaus danties šaknį. Kai danties implantai prigyja, ant jų prisukami dirbtiniai dantys, dar kitaip vadinami vainikėliais ar karūnėlėmis.

Dantų implantavimas yra viena iš optimaliausių galimybių, norint atkurti trūkstamą vieną ar kelis dantis. Pacientai dažnai klausia, ar atliekant implantaciją yra taikomas nuskausminimas arba sedacija. Galime didžiuotis, kad mūsų klinikoje dantų implantavimas atliekamas visiškai neskausmingai.

Kas yra dantų šaknų kanalų pergydymas?

Būna atvejų, kuomet šaknų kanalų gydymą reikia pakartoti. Taip gali nutikti dėl nekokybiškai atlikto darbo anksčiau. Tuomet būtina pakartotinai išvalyti dantų šaknų kanalus ir juos užplombuoti. 

Dantų gydymas yra svarbi procedūra, skirta išsaugoti dantį, kurį paveikė infekcija ar uždegimas. Nepamirškite, kad ši procedūra gali išvengti didesnių problemų ateityje. Laikantis odontologo nurodymų ir rūpinantis dantimis, pacientai gali džiaugtis sveika ir funkcionalia šypsena.  Jei kyla abejonių dėl burnos sveikatos, būtinai kreipkitės į specialistą, kad būtų atlikta tinkama diagnostika ir suteiktas gydymas.

Kitos naujienos

Dantų implantu ilgaamziskumas
Dantų implantų ilgaamžiškumas ir ilgalaikė priežiūra
holivudine-sypsena
Holivudinė šypsena: nuo svajonės iki malonaus rezultato
siulaikiniai-dantu-protezai
Šiuolaikiniai dantų protezai: kokie jie?

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis