sedacija kas tai
sedacija kas tai

Dantų tiesinimas kapomis: ką svarbu žinoti?

implantai dantu kaina

Kreivi ir susigrūdę dantys, netaisyklingas sąkandis – nemaloni ir diskomfortą kelianti problema, su kuria susiduria nemaža dalis žmonių. Anksčiau pacientai dantų tiesinimui rinkdavosi jau rinkoje žinomus breketus, tačiau šiandien vietoj tradicinio gydymo būdo, specialistai siūlo rinktis plikai akiai beveik nematomas kapas. Kuo jos ypatingos? Šiame straipsnyje aptarsime, kaip dantų tiesinimas kapomis gali padėti išspręsti daugelį burnos sveikatos problemų.

Kas tai?

Dantų tiesinimas kapomis – tai dantų gydymas, kuomet pacientas burnoje dėvi plonas ir beveik nematomas kapas, kurias nešiojant dantys stumiami į iš anksto suplanuotą norimą padėtį. Dantų tiesinimas kapomis ypatingas tuo, kad pernelyg stipriai nespaudžia dantų, tačiau veiksmingai stumia juos į taisyklingą padėtį. Kapos sukurtos atitinkamai atkartojant paciento dantų anatomiją, todėl puikiai prisitaiko prie natūralių dantų. Dantų tiesinimas kapomis greitai ir efektyviai sprendžia kreivų dantų bei netaisyklingo sąkandžio problemas, panaikina tarpus tarp dantų, ištiesina dantų susigrūdimą. 

Dantų tiesinimas kapomis atkuria ne tik estetišką šypseną, bet ir dantų funkciją. Dantys lėčiau dėvisi, tampa lengviau užtikrinti gerą burnos higieną, galimas mažiau invazyvus restauracinis dantų atstatymas plombuojant ar protezuojant dantis, stipriai sumažėja ar net gali visai išnykti apatinio žandikaulio sąnario sutrikimų simptomai.

Dantų tiesinimas kapomis skirstomas pagal sudėtingumo laipsnį:

  • Lengvas atvejis – taikoma esant nežymiam dantų susigrūdimui, pasisukimui ar nedideliems tarpams tarp dantų.  Vienam žandikauliui paprastai užtenka iki 10 kapų, o gydymas trunka iki 6 mėn.
  • Vidutinis atvejis – taikoma esant vidutiniškam dantų kreivumui, susigrūdimui ar labiau pastebimiems tarpams. Vienam žandikauliui  reikia 11-20 kapų, o  gydymas trunka iki 12 mėn.
  • Sudėtingas atvejis –  taikoma esant žymiam dantų susigrūdimui, kreivumui, netaisyklingam sąkandžiui. Vienam žandikauliui kapų skaičius yra neribotas, o  gydymas trunka daugiau nei 12 mėn.

Be abejo, koks jūsų atvejis ir ar dantų tiesinimas kapomis jums tinka, nustatys specialistas konsultacijos metu po ortodontinio ištyrimo.

Gydymo etapai

  • Pirminė konsultacija ir gydymo plano sudarymas

Pirmame etape gydytojas apžiūrės jūsų dantis, įvertins jų būklę bei sąkandžio ir dantų  problemas, nustatys ar galimas dantų tiesinimas kapomis. Taip pat, gydytojas papasakos plačiau apie patį gydymą kapomis, privalumus, eigą. Jeigu pacientas nori tiesintis dantis kapomis, svarbu išsiaiškinti koks yra jo gydymo atvejis (lengvas, vidutinis ar sunkus). 

  • Ortodontinio gydymo ištyrimas 

Sekančiame etape atliekami išsamesni tyrimai: padaroma panoraminė / 3D nuotrauka, dantų skenavimas, veido ir dantų fotografavimas. Tuomet duomenys siunčiami ortodontinio  gydymo plano sudarymui. Nuskenavus dirbtinis intelektas iškart gali pademonstruoti jūsų preliminarią dantų tiesinimo proceso vizualizaciją ir galutinį rezultatą. “Ordoline“  specialistai su gydytoju ortodontu ir jūsų gydytoju parengs individualų dantų tiesinimo planą.

  • Ortodontinio gydymo plano pristatymas pacientui

Trečiame etape jūsų gydytojas supažindins jus su ortodontinio gydymo atveju ir paskirs galimas  papildomas procedūras (dantų šalinimas, ėduonies gydymas, burnos higiena), kurios būtinos prieš pradedant gydymą tiesinimo kapomis.

  • Tiesinimo procesas

Kitame etape pagamintos kapos yra atiduodamos pacientui. Specialistas  uždės  plombines medžiagas, kitas ortodontines priemones  reikiamam kapų stabilumui. Gydytojas nurodys kas kiek laiko reikia jas pakeisti į naujas (dažniausiai kas 2 savaites). Bus paskiriami tarpiniai vizitai, kas 6-8 savaites bei suteikiamos visos reikalingos kapų nešiojimo bei priežiūros instrukcijos.

  • Tarpiniai vizitai

Tarpiniai vizitai yra svarbūs, nes specialistas įvertins ar dantų tiesinimas kapomis vyksta pagal sudarytą planą. Vizitų metu bus keičiama plombinių medžiagų padėtis, pakartotinai skenuojama, kartojamas rentgeno tyrimas, prireikus gali būti sukamas mini implantas dėl vietos užlaikymo.

  • Retencinis periodas

Baigiant tiesinimą kapomis nuimamos visos ortodontinės priemonės. Siekiant išlaikyti  pasiektus efektyvius rezultatus ir užkirsti kelią dantų judėjimui atgal į pradinę padėtį, pacientui pagaminama retencinė kapa. Efektyvesniam dantų užlaikymui viršutiniame ir apatiniame žandikaulyje iš vidaus gali būti priklijuojamos specialios vielutės.

odontologas

Kuo dantų tiesinimas kapomis skiriasi nuo breketų?

Dantų tiesinimas kapomis yra puiki alternatyva tradiciniams breketams. Bene didžiausias šių dviejų dantų tiesinimo priemonių skirtumas yra jų išvaizda. Breketai yra matomi iš tolo, tuo tarpu kapos yra skaidrios ir beveik nepastebimos. Taip pat, kapos breketus lenkia suteikiamu komfortu. Naudojant kapas, kasdieniai paciento įpročiai išlieka nepakitę: kapos nuimamos valgio metu ir valantis dantis. Tai reiškia, kad pacientai mėgaujasi įprastu maistu ir rūpinasi burnos higiena be papildomų pastangų, užtenka naudoti dantų pastą, šepetėlį minkštais šereliais ir tarpdančių siūlą. Dėl nesudėtingos dantų priežiūros, nešiojant kapas sumažėja dantų ėduonies ir kitų ligų rizika.

Gydymo kapomis privalumai

  • Dantų tiesinimo kapomis efektyvių rezultatų galima pasiekti per ganėtinai trumpą laiką.
  • Dantų tiesinimas kapomis užtikrina estetinį vaizdą, nes skaidrios tiesinimo kapos yra beveik nepastebimos, todėl pacientams nereikia kompleksuoti dėl savo išvaizdos.
  • Pacientui nereikia keisti įprastų kasdieninių burnos higienos įpročių.
  • Nešiodami kapas pacientai gali užsiimti įprasta kasdiene veikla. Dantų tiesinimas kapomis gali būti taikomas ir tada, jei pacientas propaguoja aktyvią gyvenseną ir sportą (tam tikrų sporto šakų atstovams breketų taikymas gali būti žalingas).

Ką svarbu žinoti?

  • Kapų uždėjimas ir nuėmimas. Stenkitės visuomet nuiminėti kapas pirmiausia nuo galinių krūminių dantų iš burnos pusės, o užsidėti nuo priekinių dantų. Užsidėjus kapas įsitikinkite, kad jos gerai prispaustos ant dantų. Kapas reikia nešioti mažiausiai 22 val. per parą, nes tik tuomet rezultatai bus efektyvūs. 
  • Dantų maudimas. Pirmą kartą užsidėjus kapas, gali būti jaučiamas nedidelis maudimas, veržimas. Po kelių dienų dantys prisitaiko prie naujų kapų ir diskomfortas išnyksta. 
  • Higiena. Dantų tiesinimo laikotarpiu svarbu laikytis kruopščios burnos ertmės higienos rutinos. Ryte ir vakare (išsiėmus kapas) reikia išsivalyti dantis  naudojant tarpdančių siūlą, dantų pastą ir dantų šepetėlį. Taip pat rekomenduojame dantis išsivalyti dantų pasta ir šepetėliu po kiekvieno valgymo ar užkandžiavimo, o jei tokios galimybės nėra, bent praskalauti burną vandeniu. 
  • Mityba. Stenkitės su kapomis burnoje nekramtyti kietų maisto produktų, gumos. Taip pat svarbu nepamiršti, jog dėvint kapas negalima valgyti, gerti karštų gėrimų. 
  • Žalingi įpročiai. Rūkymas gali daryti įtakos kapų spalvos, elastingumo pokyčiams, todėl rūkyti su kapomis negalima.
  • Kapų laikymas. Nedėkite kapų į kišenę arba ant stalo (gali lengvai pasimesti ar sulūžti). Laikykite jas specialioje dėžutėje, saugokite nuo naminių gyvūnų ir vaikų.

Taigi, akivaizdu, kad dantų tiesinimas kapomis gali padėti išspręsti daugelį šypsenos problemų. Kviečiame atvykti į konsultaciją, kurios metu mūsų gydytojai atsakys į visus kitus jums rūpimus klausimus apie dantų tiesinimo kapas. Pasiryžkite šypsenos pokyčiams jau šiandien!

Kitos naujienos

kapos
Dantų kapos: ar jos jums tinka?
po dantų implantacijos
Atmintinė po dantų implantacijos: svarbiausia informacija, ką turite žinoti
dantu atkurimas vilniuje
Rekomenduojate „Dentaplanas“ kliniką – gaunate dovanų!

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis