vieno danties implantai
vieno danties implantai

Kas yra implanto gijimo galvutė?

implantai dantu kaina

Netekote vieno ar kelių dantų ir svajojate juos atkurti implantais? Tai puikus pasirinkimas. Dantų implantai efektyviai atkuria kramtymo funkciją ir gali tarnauti ilgus metus. Jeigu domitės dantų implantacija, tikriausiai esate susidūrę su sąvoka – gijimo galvutė. Šiame informaciniame straipsnyje, mūsų klinikos ekspertai pasidalins naudinga informacija apie tai, kokią paskirtį implantacijoje atlieka gijimo galvutė. Kviečiame skaityti toliau!

Apie dantų implantaciją

Dantų implantacija – efektyvus dantų atkūrimo būdas, kuomet nedidelis titaninis varžtelis yra įsriegiamas į paciento žandikaulio kaulą. Jis pakeičia trūkstamo natūralaus danties šaknį. Prigijus implantui ant jo prisukamas dirbtinis dantis, dar kitaip vadinamas vainikėliu arba karūnėle.

all on 4 protezavimas

Kas yra implanto gijimo galvutė?

  • Gijimo galvutė yra maža metalinė konstrukcija, užsukama ant implanto tiek, kiek ranka sukamas atsuktuvas leidžia. Gijimo galvutė negali būti per stipriai prisukta, nes jos tikslas yra leisti dantenoms gijant susiformuoti aplink ją, todėl per smarkiai užveržiant galima pažeisti paciento dantenas. Kadangi gijimo galvutė nėra stipriai pritvirtinta prie implanto, būna atvejų, kai ji atsisuka ir iškrenta. Iškritus ją būtina užsukti atgal, nes to nepadarius, per kelias savaites dantenos pilnai užsitrauks. Tokiu atveju, tiesiog susistabdys protezavimo darbai, nes teks formuoti dantenas iš naujo.
  • Gijimo galvutės užsukimo etapas dažniausiai vyksta po kelių savaičių arba mėnesių po dantų implantų įsriegimo, priklausant nuo implantavimo atvejo sudėtingumo.

Po implantacijos, prieš uždedant galutinį dantų protezą ar karūnėlę, būtina palaukti, kol implantai pilnai susilies su kaulu ir įsitvirtins. Šis laikotarpis vadinamas gijimo laikotarpiu.

  • Gijimo galvutės užsukimas vyksta atveriant po dantena pasislėpusius implantus, išimant dengiamuosius implantų varžtelius ir užsukant specialias galvutes, kurios leidžia dantenai gražiai apaugti ir susiformuoti. Ši procedūra svarbi siekiant užtikrinti maksimaliai estetišką vaizdą ir tamprų kontaktą tarp protezo ir implanto. Tokia metodika padeda sumažinti periimplantito ligos riziką, nes esant tiksliai aplink protezą išformuotoms dantenoms, mažesnė tikimybė apnašoms ir maisto likučiams kauptis ant implanto paviršiaus.

Ką daryti jeigu implanto gijimo galvutė iškrito? 

Nepamirškite, kad jeigu jaučiate, jog dantų implanto gijimo galvutė iškrito, geriausia nedelsiant kreiptis į savo odontologą ar burnos chirurgą. Pateiksime keletą patarimų, kuriais galėtumėte pasinaudoti iškritus galvutei:

  1. Nedelskite – iškart po to, kai pastebėjote, kad iškrito gijimo galvutė, susisiekite su savo odontologu –  taip gijimo galvutė bus greičiau įsukta atgal į savo vietą.
  2. Nesiimkite savarankiškų veiksmų – nebandykite patys prisukti jos atgal, tiek varžtelis galvutėje ir implantas yra itin sudėtingos struktūros, galite netyčia juos sulaužyti ir net sukelti papildomų problemų ar pakenkti savo sveikatai.
  3. Iškritusią galvutę pasistenkite laikyti švarią ir sausą – jei įmanoma, iki vizito pas odontologą, ją galite praskalauti paprasčiausiu vandeniu, pašveisti dantų šepetuku ir nusausinti.
  4.  laikykitės odontotlogo nurodymų – kai susisieksite su gydytoju, remkitės jo rekomendacijomis, taip leisite situacijai susiklostyti greičiau ir be jokių nesklandumų.

Rekomendacijos po dantų implantacijos

  • Pirmą parą po implantacijos stenkitės nedirbti fizinio darbo, nesportuoti. Kuo daugiau laiko praleiskite ramioje, sėdimoje padėtyje, o gulint laikykite viršutinę kūno dalį aukščiau. Neskalaukite burnos, nevartokite karštų gėrimų ir valgio, rinkitės minkštą maistą, nekramtykite su operuota puse.
  • Kadangi kelias dienas gali jaustis patinimas, geriausia yra priglausti prie operuotos vietos ledo kompresą ir jį laikyti 20 minučių su 20 minučių pertraukomis 4 valandas. Labiausiai patinimas pasireiškia 2 – 3 parą po implantacijos. 
  • Vartokite gydytojo nurodytus vaistus. Visus paskirtus vaistus būtina pradėti vartoti nuo pirmos dienos po implantacijos tokį periodą, kokį jums paskyrė gydytojas. Dažniausiai skiriami 3 rūšių vaistai: antibiotikai; vaistai nuo skausmo neskystinantys kraujo; skalavimo tirpalas burnos dezinfekcijai ir žaizdos gijimui (neskalaukite burnos pirmąją dieną).
  • Nuo antros dienos pradėkite švelniai skalauti burną dezinfekuojamaisiais tirpalais, kuriuos rekomendavo gydytojas. Svarbu burną praskalauti po valgio, kad pasišalintų visi maisto likučiai ir ertmė būtų dezinfekuota. Tai darykite visą savaitę po operacijos.
  • Išiimkite siūlus. Nors tirpstančių siūlų išimti ir nebūtina, tačiau juos visada išimame po 7 dienų, kadangi ant jų pradeda kauptis apnašos ir tai gali pakenkti žaizdos gijimui.
  • Rūpinkitės asmenine burnos higiena. Po implantacijos yra labai svarbu laikytis taisyklingos burnos higienos, kadangi tai pagreitina žaizdų gijimą. Pirmomis dienomis būkite švelnus ir atsargus, kad nepažeisumėte operuotos vietos ir siūlių, atsargiai skalaukite burnos skalikliu (neskalaukite pirmąją dieną). Po kelių dienų nuo implantacijos galite pradėti valyti implantuotą vietą minkštu šepetėliu. Jeigu implanto galvutė matoma, ji turi būti švari ir blizgi. Po siūlių išėmimo laikykitės įprastos teisingos asmeninės burnos higienos: dantis valykite ultragarso šepetėliu arba minkštu mechaniniu šepetėliu du kartus dienoje, naudokite tarpdančius valančias priemones, valykite liežuvį. Ypatingą dėmesį skirkite implantuotos vietos higienai.
  • Implantacijos dieną gerkite tik šaltus gėrimus, nesiurbkite ir nespjaudykite, kad susidaręs krešulys nepasišalintų. 
  • Savaitę po implantacijos rinkitės minkštą ir nekarštą maistą. Pirmus 1 – 2 mėnesius rekomenduojame nekramtyti operuota puse, nes kramtymo spaudimas gali pakenkti implanto prigijimui.
  • Po implantacijos nerekomenduojama rūkyti mažiausiai 2 savaites, kadangi tai labai kenkia žaizdos gyjimui ir ženkliai padidėja rizika, kad implantas neprigis. Alkoholio nepatartina vartoti 7 dienas po implantacijos.
  • Nepamirškite pasidaryti profesionalios burnos higienos. Šią procedūrą atlikite kas 6 mėnesius arba taip, kaip rekomendavo jūsų odontologas ar burnos higienistas. Esant periodonto ligoms profesionalią burnos higienos procedūrą rekomenduojama atlikti kas 3 – 4 mėnesius. Šios procedūros metu burnos higienistas įvertina implantų būklę ir rekomenduoja tinkamas priemones jų priežiūrai.

Taigi, tikimės, kad ši informacija jums buvo naudinga. Dantų implantacija jums gali padėti ne tik susigrąžinti prarastus dantis, bet ir pasitikėjimą savimi bei norą šypsotis.  Jeigu svajojate savo šypseną atkurti implantais – kviečiame nedelsti ir atvykti į mūsų kliniką. Mes dirbame kiekvieną darbo dieną ir galime padėti jums atrasti geriausiai tinkantį sprendimą.

Kitos naujienos

Dantų implantų ilgaamžiškumas ir ilgalaikė priežiūra
holivudine-sypsena
Holivudinė šypsena: nuo svajonės iki malonaus rezultato
siulaikiniai-dantu-protezai
Šiuolaikiniai dantų protezai: kokie jie?

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis