dantu atkurimas
dantu atkurimas

Optimalus sprendimas praradusiems visus dantis – „All-on-4“ implantai

implantai dantu kaina

Galima teigti, kad šiandien praradus kelis dantis, vienas iš optimaliausių sprendimo būdų yra juos atkurti dantų implantais. O praradusiems visus dantis, odontologai rekomenduoja inovatyvią ir naujausiomis technologijomis grįstą „All-on-4“ implantaciją. Kyla klausimas, kuo „All-on-4“ implantai tokie ypatingi? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai pasidalins įžvalgomis apie šios implantacijos privalumus ir kitus aspektus. 

Apie „All-on-4“

„All-on-4“ implantacija –  tai unikalus dantų atkūrimo metodas, kurį naudojant, visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant 4 implantų. Implantacijos metu, į bedantį žandikaulį yra įsriegiami 4 dantų implantai, ir ant jų tvirtinamas fiksuotas dantų protezas. „All-on-4“ metodika leidžia vienos procedūros metu išrauti pažeistus dantis, įsriegti implantus ir iškart arba per 24-48 val. pritvirtinti laikinus fiksuotus dantis. 

Implantacijos etapai

1. Konsultacija ir tyrimai

Konsultacijos metu, aptariamos paciento galimybės ir norai, atliekamas ištyrimas, padaromos panoraminė ir 3 D nuotraukos. Pirmajame etape taip pat aptariama kaina, bei gydymo planas.

2. Implantacija

Antrojo etapu metu, jei yra nepagydomų dantų, jie pašalinami, įsriegiami „All-on-4“ implantai ir nuimami atspaudai laikiniems dantims. Operacija vienam žandikauliui dažniausiai užtrunka 2 val., o dviems gali trukti – 4-6 val.

3. Gijimas ir laikinų protezų įdėjimas

Laikini dantys yra tvirtinami per 24-48 val. po dantų implantacijos. Svarbu paminėti, kad tvirtinant laikinus begomurinius protezus, pacientas per 2 dienas turi dar 4 kartus apsilankyti pas odontologą apžiūrai ir kad būtų atlikti sukandimo matavimai. Taip pat, pacientui, po naujų dantų pritvirtinimo ant implantų gali būti rekomenduojamos apsauginės dantų kapos, skirtos miegojimui.

4. Nuolatinių protezų tvirtinimas

Pasibaigus implantų gijimo laikotarpiui, kuris trunka 4-6 mėn., pacientui ant 4 implantų yra tvirtinami nuolatiniai begomuriniai protezai iš 10-12 dantų.

Kodėl taip svarbu atkurti prarastus dantis? 

 • Nyksta žandikaulio kaulas

Tai susiję ne tik su estetiškumu, bet atsiranda ir funkcionalumo problema. Netekus dantų, kai kurie pacientai jų atkūrimui vis dar renkasi dantų protezus. Tačiau išimami dantų protezai tirpdo žandikaulio kaulą, ir po 10 metų išimamas protezas tiesiog nebesilaiko burnoje, nes nebėra kaulo už kurio jis prisitvirtintų. Išeitis – dantų protezą tvirtinti ant 4 implantų.

 • Tampa sunku valgyti

Valgymas neturint dantų tampa gana sudėtingas. Tenka pradėti riboti tam tikrus maisto produktus, valgyti rečiau.

 • Nesinori bendrauti

Natūralu, kad daugeliui žmonių dėl dantų trūkumo atsiranda psichologinės problemos, pavyzdžiui, nenoras socializuotis, šypsotis. 

 „All-on-4“ metodikos privalumai

 • Nereikia kaulo priauginimo

„All-on-4“ implantai yra puikus pasirinkimas dėl to, kad implantacijai nereikia papildomai priauginti žandikaulio kaulo. Tokiu atveju pati procedūra kainuoja ne tik pigiau, tačiau ir padaroma kur kas greičiau, galiausiai, po visko žmogus beveik nejaučia jokio diskomforto.

 • Puikiai tinka tiems, kurie prarado visus arba beveik visus dantis

„All-on-4“ implantacijos metodika labiausiai tinka tokiu atveju, kai asmuo prarado daugelį dantų, arba visus. 

 • Beveik visos procedūros yra sėkmingos

97 procentai šio tipo implantacijų yra visiškai sėkmingos.

 • Naudinga investicija

„All-on-4“ implantacija yra puiki galimybė tiems pacientams, kurie taupo. Sumokate mažiau, tačiau galite džiaugtis dantimis, kurie tarnaus daug metų ir atrodys puikiai. O jeigu nesate atsidėję papildomų išlaidų ant dantų gydymo paslaugų, mūsų klinikoje galite pasinaudoti galimybe už paslaugas atsiskaityti išsimokėtinai.

 • Greitis

Nauji dantys ant 4 implantų pagaminami labai greitai. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori dantis turėti kuo greičiau, jie atrodo puikiai jau po poros vizitų pas specialistą.

Mitai 

 • „All-on-4“ implantai ir tradiciniai implantai – tas pats

Netiesa. „All-on-4“  reiškia, kad visas dantų lankas yra tvirtinamas ant keturių implantų. O tvirtinant tradicinius implantus, kiekvienam dančiui reikalingas vienas implantas arba protezuojama tilteliais ant implantų.  

 • „All-on-4“ implantacijos metodika  yra trumpalaikis sprendimo būdas

Tai netiesa. Jeigu tinkamai prižiūrėsite šiuos dantų implantus, jie jums tarnaus visą gyvenimą.

 • „All-on-4“ protezai trukdo aiškiai kalbėti

Taip gali būti įsidėjus išimamus dantų protezus, nes jie nėra pritvirtinti prie žandikaulio kaulo, kartais atsilaisvina ir gali judėti kalbant bei kramtant. O „All-on-4“ protezai yra be gomurio bei fiksuoti todėl su jais patogu tiek kalbėti tiek valgyti.

Faktai

 • „All-on-4“ implantai skirti įvairaus amžiaus pacientams

Tikra tiesa. Dantis implantuojasi tiek jauni tiek vyresnio amžiaus žmonės. Odontologas įvertina paciento dantenų audinių būklę ir tuomet nusprendžia, ar jis yra tinkamas kandidatas dantų implantacijos procedūrai.

 • „All-on-4“ implantacija yra saugus pasirinkimas

Šio tipo implantacija yra saugi, gijimo procesas trunka 4-6  mėn. Be abejo, įsriegus implantus labai svarbu sumažinti žalingus įpročius, kad implantai sėkmingai prigytų. 

Priežiūra po gydymo

All-on-4 implantų protezai pagaminti taip, kad prilygtų jūsų tikriems dantims, todėl jiems nereikia jokios išskirtinės priežiūros. Tačiau pateiksime kelis patarimus, kaip galite pasirūpinti savo naująja šypsena iškart po implantacijos, nes tai chirurginė procedūra:

 • Venkite fizinio aktyvumo. Pirmas 7 dienas po implantacijos labai svarbu nekilnoti sunkių daiktų ir privengti sporto. 
 • Stenkitės vengti kaitinimosi pirtyse, vandenyje ar saulėje. Galima maudytis duše, vonioje.
 • Venkite žalingų įpročių. Besaikis alkoholio vartojimas ir nuolatinis rūkymas kenkia implantams. Atlikus implantaciją, stenkitės bent kažkiek sumažinti tabako vartojimą.
 • Rinkitės minkštesnius implantų netraumuojančius maisto produktus. Pavyzdžiui, košes, pieno produktus. Venkite pridėtinio cukraus, nes jis kenkia visai burnos sveikatai.
 • Jeigu pajuntate, kad protezas pasidarė nestabilus, arba atsilaisvino, kreipkitės į implantologą. Geriausia pas jį lankytis kas 6-9 mėn, nes taip gydytojas galės stebėti gijimą ir numatyti galimas problemas.

Ar „All-on-4“ implantacija skausminga? 

Jeigu svajojate atkurti šypseną su „All-on-4“ implantais, bet jaučiate baimę ir dvejojate – turime jums gerų žinių. Šiandien, dėka taikomų pažangių nuskausminimo metodų, „All-on-4“ yra visiškai neskausminga. Mūsų klinikoje pacientai gali rinktis net kelias pažangias priemones:

 • Inhaliacinė sedacija. Procedūros metu, pacientas kvėpuoja N2O (linksminančias dujas), sumaišytas su deguonimi. Šios dujos yra tiekiamos per kaukę, uždėtą ant paciento veido. Šis metodas padeda atsipalaiduoti, nusiraminti. 
 • Nuskausminamas pieštukas. Esame pirmieji Lietuvoje, pradėję naudoti šį nuskausminimo būdą. Procedūros metu, naudojant specialų pieštuką, Pulsewave™ technologijos pagalba, į danties nervus yra siunčiami elektros impulsai, kurie nuramina ir slopina skausmo pojūtį. Pacientas atsipalaiduoja ir nejaučia jokio diskomforto.
 • Sedacija su anesteziologo priežiūra. Procedūros metu, anesteziologas, į paciento veną suleidžia nuskausminamuosius vaistus. Pacientas neužmiega, tačiau būna apsnūdęs, atsipalaidavęs. 

Taigi, akivaizdu, kad „All-on-4“ implantai yra puikus sprendimo būdas netekus daugumos arba visų dantų. „All-on-4“ implantai ne tik padeda susigrąžinti sveika šypseną, tačiau suteikia galimybę vėl džiaugtis savo mėgstamiausiu maistu.  Mūsų klinikoje dirba patyrę specialistai, atliekantys „All-on-4“ dantų implantacijas su mažiau skausmo. Nedvejokite, paleiskite savo baimes ir užsirašykite konsultacijai, o mes padėsime jums apsispręsti. 

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?
nuskausminimas ir sedacija
Dantų implantai: šypsenos atkūrimas be baimių

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis