Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?

implantai dantu kaina

Dantų praradimas – nemaloni būklė, su kuria vyresniame gyvenimo etape susidursime tikriausiai visi. Akivaizdu, kad dėl gerėjančių gyvenimo sąlygų ir pažangios medicinos žmogaus gyvenimo trukmė nuolat ilgėja. Todėl, natūralu, jog visuomenėje vis daugiau žmonių susiduria su dantų praradimo problema. Siekdami atstatyti prarastus dantis pacientai ieško ilgalaikio ir patikimo jų atkūrimo būdo. Patyrę odontologai pacientams rekomenduoja rinktis dantų implantavimą. Specialistai pastebi, kad į kliniką atėję pacientai kartais vis dar nežino, jog pasinaudojus valstybės teikiama kompensacija, dantų protezavimas jiems gali būti atliekamas nemokamai, jei kompensuojamos sumos užtenka padengti paslaugoms. Kviečiame skaityti toliau ir sužinoti daugiau. 

Dantų protezavimo finansavimas iš ligonių kasų

Dantų protezavimo paslauga itin paklausi tarp senjorų. Todėl reikėtų žinoti, kad pensinio amžiaus žmonėms valstybė teikia dantų protezavimo kompensaciją. Tai reiškia, kad ja pasinaudojus, dantų protezavimas gali būti atliktas nemokamai, jei kompensuojamos sumos užtenka padengti paslaugoms.

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos yra kompensuojamos iš PSDF biudžeto. Teisę į dantų protezavimo kompensavimą turi šių kategorijų apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:

 • Asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
 • Vaikai;
 • Nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;
 • Asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. 

Dažniausiai, standartiškai kompensuojama suma yra 670,39 Eur ir šios lėšos skiriamos tik protezavimui.

Dantų implantacijai gali būti skiriama suma iki 2062,70 Eur nustatoma tik po konsiliumo ir galima 2 atvejais:

 • Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims, kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio iki 2062,70 Eur. Tai yra kai žmogus visai neturi apatiniame žandikaulyje dantų, ir kaulas taip nutirpęs, kad paprastos išimamos plokštelės tiesiog nesilaiko. Tuomet kramtymo funkciją gali atstatyti tik protezavimas ant implanto. Todėl į padidintą kompensavimo sumą yra įtraukti dantų implantai ir protezavimas.

Tokiais atvejais, gavę padidintą kompensaciją pacientai dažniausiai pasirenka implantavimo metodiką ,,Visi ant 4’’: kai į bedantį žandikaulį įsriegiami 4 implantai ir ant jų fiksuojamas neišimamas dantų protezas. Jis puikiai laikosi ir žmogus vėl gali kramtyti maistą nejausdamas diskomforto.

 • Vaikams, kuriems arti 18 metų ir jų kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, prarasto danties atstatymas galimas ant implanto ir 2062,70 Eur sumos pakanka pilnam danties atstatymui ant implanto.

Daugiau informacijos galite rasti čia: https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/

Dantų atstatymas ant implantų – trumpai

Šiandien dantų implantavimas – vienas iš optimaliausių sprendimų netekus vieno, kelių ar visų dantų:

 • Atstatyti dantys ant implantų daugeliui padeda susigrąžinti gyvenimo kokybę – galima vėl valgyti tai, ką mėgstate, nelieka su prarastais dantimis susijusių kramtymo ir virškinimo problemų, be to, komfortą suteikia pagerėjęs vaizdas, atkurta dantų ir šypsenos estetika. Juk kiekvienas iš mūsų norime jaustis gerai, tad kodėl nepasirūpinus savimi jau dabar?
 • Dantys ant implantų atrodo kaip jūsų tikri dantys. Jie yra gaminami pagal jūsų natūralių dantų formą ir spalvą, jie nejuda, todėl galėsite drąsiai šypsotis ir pasitikėti savimi. 

Kodėl taip svarbu atkurti prarastą dantį?

 • Tuščia danties vieta – blogas ženklas kito žandikaulio dančiui. Kadangi dantis, esantis priešais pašalinto danties vietą, taip pat pasislenka į tarpo pusę, toks dantis tampa paslankus, jautresnis. 
 • Netekus daugiau dantų galima netekti ir savo įprastų veido bruožų. Žandikaulio kaulo nykimas keičia natūralius veido bruožus, žmogus pastebimai atrodo vyresnis. Tai gali pabloginti ir psichologinę savijautą, lemti nepasitikėjimą savimi. Laiku atliktas implantavimas gali padėti pamiršti šias problemas. 
 • Netekus dantų gali atsirasti virškinimo bėdos. Virškinimas prasideda burnoje kramtant maistą, o be dantų sunku kramtyti. Tai gali lemti skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimus.

Jeigu netekote vieno, kelių ar visų dantų ir iki šiol nebuvote tikri, dėl jų atkūrimo – raginame nedelsti ir pasirūpinti savo šypsena. Mes tikime, kad kiekvienas pacientas turi teisę džiaugtis ne tik savo gražia šypsena bet ir patogiu ir komfortišku gyvenimu. Klinikoje ,,Dentaplanas’’ jūsų laukia inovatyvūs gydymo būdai, patyrę specialistai ir dantų atkūrimas su mažiau skausmo. Atvykite į mūsų kliniką ir patikėkite savo dantų atkūrimą profesionalams.

Kitos naujienos

sedacija kas tai
Dantų tiesinimas kapomis: ką svarbu žinoti?
Vienmomentė implantacija. Būdas sutaupyti laiką?
dantų implantų kaina
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis