estetinis plombavimas kainos
estetinis plombavimas kainos

Danties implantai: puikus dantų atkūrimo būdas tinkantis ir jaunimui

implantai dantu kaina

Vyresnio amžiaus žmonėms dantų netekimas – dažna problema. Natūralu, kad senstant žmogaus dantys tampa silpni ir pradeda lūžinėti, kristi. Tačiau, kartais šypsenos netenkama ir jaunesniame amžiuje. Kyla klausimas, ar danties implantai gali būti vienas iš geriausių pasirinkimų? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos ekspertai pasidalins įžvalgomis, apie tai, kodėl netekus dantų jauname amžiuje, vertėtų apsvarstyti šiandien tokią populiarią dantų implantacijos metodiką. 

Trumpai apie implantus

Danties implantai – dantų atkūrimo būdas, kuomet nedideli titaniniai varžteliai yra įsriegiami į paciento žandikaulio kaulą. Jie pakeičia trūkstamo natūralaus danties šaknį. Kai danties implantai prigyja, ant jų prisukami dirbtiniai dantys, dar kitaip vadinami vainikėliais ar karūnėlėmis.

Dantų implantacija vyresniems pacientams

Šiandien dantų implantacija – neatsiejama daugelio vyresnių pacientų dantų atkūrimo dalis. Panaudojus dantų implantus galima atkurti vieno danties defektą, ar visą dantų lanką. Pavieniai dantys atkuriami implantais ir taip apsaugomi šalia esantys paciento dantys nuo šlifavimo. Protezas ant implanto nejungiamas su nuosavais dantimis, todėl jis nesusilpnina ir nekenkia jiems. Kelių dantų defektai atstatinėjami tiltiniais protezais ant implantų. Tokie protezai, ypač atstatinėjant galinių dantų defektus, kartais padeda išvengti išimamų protezų. 

implantas danties kaina

Kaip ilgiau išsaugoti dantis sveikus vyresniame amžiuje?

 1. Reguliariai valykite dantis su šepetėliu ir dantų siūlu

Su amžiumi, jūsų burnos ertmei reikia vis daugiau dėmesio. Sulaukus 55 metų, apnašos pradeda kauptis dažniau ir didesniais kiekiais. Valykite dantis 2 kartus per dieną, po 2 minutes. Nepamirškite, kad per dažnas dantų valymas gali lygiai taip pat pakenkti dantims. Dėl abrazyvinių dantų pastos savybių emalis greičiau susidėvės ir dantys taps silpnesni. Juos geriausia valyti ryte ir vakare, o po valgio galima tiesiog išskalauti vandeniu. 

 2. Lankykitės pas odontologą

Tai ypač svarbu vyresniame amžiuje. Senjorai dažniau susiduria su įvairiomis burnos ir viso organizmo problemomis, todėl svarbu nuolat lankytis pas odontologą. Tik jis apžiūrėjęs jūsų dantis įvertins jų būklę ir užkirs kelią galimoms problemoms. 

 3. Venkite žalingų įpročių

 Jeigu visą gyvenimą rūkėte, atėjus vyresniam amžiui, stenkitės to atsisakyti. Dėl rūkymo gali susilpnėti dantys ir veistis bakterijos, kurios negydomos sukelia įvairias periodonto ligas.Taip pat, venkite alkoholio vartojimo, kuris daro neigiamą įtaką visai organizmo sveikatai.

 4. Vartokite kalcį

 Tai mineralas, kuris yra ypatingai svarbus vyresnių žmonių burnos sveikatos gerinimui. Senstant, jūsų kaulai ir kūnas natūraliai praranda kalcį. Dėl to, dantys tampa silpnesni ir labiau pažeidžiami. Geriausia yra rinktis kalcio papildus, ir nepamiršti įtraukti į savo mitybos racioną kalciu praturtintų maisto produktų. Pavyzdžiui, jogurto, pieno, sūrio, varškės. 

  5. Apribokite cukrų

Valgant saldų maistą, kuriame gausu tuščių angliavandenių, gali greičiau kauptis blogosios bakterijos ir formuotis dantų ėduonis. Pridėtinį cukrų pakeiskite natūraliais vaisiais, uogomis, daržovėmis. Kad dantys ir nauji danties implantai būtų sveiki, įtraukite į savo mitybos racioną žuvį, kiaušinius, alyvuogių aliejų. 

Dantų implantacija jauniems pacientams?

Iš tikrųjų, danties implantai yra puiki šypsenos atkūrimo galimybė visiems dantų netekusiems žmonėms, tiek jauniems tiek vyresniems. Protezuoti dantys ant implantų ne tik jaučiasi ir atrodo kaip natūralus dantys, bet ir pilnai atkuria kramtymo funkciją. Jaunesni žmonės netekę dantų baiminasi ir nenori turėti išimamų dantų protezų, kurie nuolat krenta, atrodo nenatūraliai ir trukdo kalbėti. Šiuolaikinių technologijų dėka, danties implantai gali padėti vėl susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą ir galimybę mėgautis mėgstamu maistu ir gėrimais. 

Patogus išsimokėjimas

Mes suprantame, kad dantų atkūrimas nėra kasdieninis pirkinys. Natūralu, kad ne visi turi atsidėję papildomų išlaidų nenumatytoms sveikatos paslaugoms, tad mūsų klinikoje kiekvienas pacientas turi galimybę už paslaugas atsiskaityti išsimokėtinai. 

Gražesnė šypsena jau po kelių vizitų

Tikriausiai pritarsite, kad sveika ir graži šypsena suteikia pasitikėjimo savimi ir padeda atrodyti patraukliau. Kai yra dantų trūkumas, žmonės pradeda jaustis prasčiau, vengia šypsotis. Džiugu, kad cirkonio vainikėliai ant implantų gali grąžinti džiaugsmą ir norą socializuotis. Nepamirškite, kad šypsodamiesi burna, pilna sveikų ir baltų dantų, atrodysite jaunatviškai ir pasitikėsite savimi. 

Ar danties implantai ilgalaikė investicija?

Paprasti dantų protezai gali laikyti apie 5-10 metų, o vėliau jie nusidėvi ir juos reikia koreguoti arba visiškai keisti. Vyresniems pacientams tai gali sukelti papildomus rūpesčius ir diskomfortą. O  tinkamai prižiūrimi fiksuoti danties protezai ant implantų gali tarnauti ilgus metus. Tikriausiai kiekvienas pacientas svajoja kuo ilgiau išlaikyti savo jaunystės žavesį. Su išimamais dantų protezais to padaryti nepavyks, nes jie nestimuliuoja žandikaulio kaulo ir bet kada gali iškristi. 

Jeigu bijote

Planuojant dantų implantaciją, dažniausiai ir labiausiai pacientus kankinantis klausimas yra: ar ši operacija skausminga? Po kiekvienos operacijos, taip ir po šios, yra jaučiamas šioks toks diskomfortas, tačiau šiuolaikinių technologijų ir pažangių metodų dėka, implantacija nesukelia jokio skausmo. Visgi, jeigu taip paprastai nerimo atsikratyti neišeina, mūsų klinikoje jūs galite rinktis net 3 baimės įveikimo priemones:

  1. Galime didžiuotis, kad esame pirmieji Lietuvoje pradėję naudoti pažangią priemonę – nuskausminąmąjį pieštuką. Procedūros metu, Pulsewave™ technologijos ir pieštuko pagalba, į danties nervus yra siunčiami elektros impulsai, kurie nuramina ir slopina skausmo pojūtį. 
  2. Be šio būdo taip pat pacientams galime pasiūlyti ir inhaliacinę sedaciją. Jos metu pacientas kvėpuoja N2O (linksminančias dujas), sumaišytas su deguonimi. Šios dujos padeda atsipalaiduoti, o anesteziologas gali kontroliuoti tiekiamų dujų kiekį.
  3. Sedacija su anesteziologo priežiūra yra jau laiko patikrintas ir pripažintas būdas. Procedūros metu, gydytojas anesteziologas, į paciento veną suleidžia nuskausminamuosius medikamentus. Iškart po to, pacientas pasijaučia atsipalaidavęs ir nusiraminęs.

 Esame apsirūpinę modernia ir šiuolaikiška įranga, taip pat daug dėmesio skiriame viso kolektyvo nuolatiniam tobulėjimui. Pas mus dirba patyrę ir savo darbą mylintys specialistai, kurie kiekvienam pacientui stengiasi padėti įveikti baimes ir kėdėje jaustis komfortiškai. 

Taigi, tikimės, kad ši informacija jums buvo naudinga ir įdomi. Primename, kad danties implantai yra puiki galimybė norint atkurti vieną ar kelis prarastus dantis. Danties implantai tinka įvairaus amžiaus žmonėms, kurie nori grįžti į pilnavertį, diskomforto nekeliantį gyvenimą. Neleiskite baimei jūsų sustabdyti, mūsų specialistai pasirūpins jūsų komfortu. Kviečiame atvykti į mūsų kliniką ir kartu aptarti jūsų galimybes. 

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?
nuskausminimas ir sedacija
Dantų implantai: šypsenos atkūrimas be baimių

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis