dantu protezavimas all on 4
dantu protezavimas all on 4

Dantų gydymas su sedacija: sveiki dantys su mažiau skausmo!

implantai dantu kaina

Šiandien dantų gydymas su sedacija gali būti taikomas visoms odontologinėms procedūroms: tiek įprastam dantų plombavimui, tiek sudėtingam implantavimui bei protezavimui. Palanku yra tai, kad atliktų procedūrų pacientai neatsimena visiškai arba tik iš dalies, todėl tai gali užkirsti kelią ateities baimėms. Šiame straipsnyje, pristatysime jums, kodėl dantų gydymas su sedacija yra puikus sprendimo būdas siekiant kokybiško ir malonaus dantų atkūrimo.

Kas yra sedacija?

Dantų gydymas su sedacija –  medikamentais sukeltas sąmonės slopinimas, pasireiškiantis mieguista būsena arba miegu, iš kurio pacientą galima lengvai pažadinti. Dantų gydymas su sedacija padeda atsipalaiduoti, išvengti streso, skausmo, ar diskomforto. Dantų gydymas su sedacija yra puikus pasirinkimo būdas pacientams, kuriems sunku pamiršti baimes ir jie nori kėdėje jaustis patogiai bei ramiai.

Sedacijos ir nuskausminimo rūšys

Paniškai bijote adatos dūrio ir nepakenčiate odontologo kėdės? Jaučiate nevaldomą stresą? Geriau kenčiate danties skausmą nei praveriate odontologijos klinikos duris? Jūs toks ne vienas. Nemažai žmonių pasaulyje bijo eiti pas odontologą, todėl dantys lieka negydyti. Tačiau delsiant ir laiku nesirūpinant savo dantimis, ateityje gali kilti įvairių su burnos sveikata susijusių problemų. Galime didžiuotis, kad šiuolaikinių taikomų metodų dėka, dantų gydymas su sedacija tapo visiškai neskausmingas. Mūsų klinikoje galima rinktis net 3 baimės ir skausmo įveikimo būdus:

 • Nuskausminamasis pieštukas. Tai yra visiška naujiena Lietuvos rinkoje, naudojama, prieš leidžiant nuskausminamuosius vaistus, taip pat norint nujautrinti dantį. Pulsewave™ technologijos pagalba, į danties nervus yra siunčiami elektros impulsai, kurie nuramina ir slopina skausmo pojūtį. 
 • Inhaliacinė sedacija. Jos metu pacientas kvėpuoja N2O (linksminančias dujas), sumaišytas su deguonimi. Šios dujos tiekiamos per kaukę uždėtą ant paciento veido. Jos padeda atsipalaiduoti, o anesteziologas gali kontroliuoti tiekiamų dujų kiekį.
 • Sedacija su anesteziologo priežiūra. Procedūros metu, gydytojas anesteziologas į paciento veną suleidžia medikamentus. Iškart po to, pacientas pasijaučia atsipalaidavęs ir ramus. 

Odontologinės paslaugos

Kada dantų gydymas su sedacija yra taikomas?

 • Esant didelėms ir nekontroliuojamoms skausmo, odontologo ir kitoms baimėms;
 • Kai reikalingas ilgas ir sudėtingas chirurginis dantų gydymas;
 • Kai sunku išsėdėti kėdėje ilgos procedūros metu;
 • Norint nejausti ir neprisiminti visos procedūros.

Rekomendacijos prieš ir po sedacijos

Prieš: 

 • Pasidarykite ir atsineškite su savimi į kliniką bendrą kraujo tyrimą bei kitus papildomus tyrimus, kuriuos nurodė gydytojas. Tyrimų rezultatai galioja 20 dienų.
 • Svarbu iki sedacijos 2 valandas negerti ir 6 valandas nieko nevalgyti.
 • Informuokite anesteziologą, kokiomis lėtinėmis ligomis sergate ir kokius reguliariai vartojate vaistus.
 • Kai atliekamas dantų gydymas su sedacija jūs turite būti sveikas. Jūsų paties saugumui informuokite gydytoją, ar per paskutines 14 dienų buvote peršalęs, kosėjote, karščiavote, ar sirgote kitomis ligomis.
 • Planuokite dieną taip, kad prieš procedūrą būtumėte pailsėjęs ir išsimiegojęs.
 • Rekomenduojame prieš sedaciją atlikti visus tualeto reikalus.

Po:

 • Po procedūros praėjus valandai, galite atsigerti skaidrių skysčių. Jei per 30 min. nepykins, galite  paragauti ir kieto maisto.
 • Atsiminkite, kad negalėsite vairuoti automobilio, tad pasirūpinkite, kad kas nors saugiai jus parvežtų namo. 
 • Dantų gydymas su sedacija gali lemti prisnūdimą, mieguistumą ar irzlumą iki 24 valandų.
 • Rekomenduojama neplanuoti svarbių darbų, pasiimti laisvą dieną ir pailsėti namuose. 
 • Pasirūpinkite, kad į procedūrą jus palydėtų kitas atsakingas žmogus ar šeimos narys, kuris padėtų saugiai grįžti į namus.

Kokia yra sedacijos kaina?

Sedacijos metu, prie jūsų be odontologo nuolat bus gydytoja anesteziologė bei anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja. Sedacijos kaina priklauso nuo numatytos operacijos trukmės.

 • Jei operacija iki 2 val. sedacijos kaina –  349 Eur.
 • Jei operacija virš 2 val. sedacijos kaina –  449 Eur.

Dantų implantavimas su sedacija

Dantų implantacija – unikalus dantų atkūrimo būdas, kuomet nedideli titaniniai varžteliai yra įsriegiami į paciento žandikaulio kaulą. Jie pakeičia trūkstamo natūralaus danties šaknį. Kai danties implantai prigyja, ant jų prisukami dirbtiniai dantys, dar kitaip vadinami vainikėliais ar karūnėlėmis.

Dantų implantavimas yra viena iš optimaliausių galimybių, norint atkurti trūkstamą vieną ar kelis dantis. Pacientai dažnai klausia, ar atliekant implantaciją yra taikomas nuskausminimas arba sedacija. Galime didžiuotis, kad mūsų klinikoje dantų implantavimas atliekamas visiškai neskausmingai. Rūpinamės, kad pacientai ateitų be baimės, ir kėdėje jaustųsi komfortiškai. Dantų gydymas su sedacija padės jums pamiršti stresą ir nemalonius pojūčius viso vizito metu.

Dantų implantų privalumai

 • Atkuria pilnavertę kramtymo funkciją. Kadangi implantai yra tvirtinami žandikaulio kaule, atkuria tikrų dantų šaknį. Cirkonio keramikos vainikėliai ant implanto tvirtai fiksuoti ir puikiai atkuria kramtymo funkciją. Dantų implantavimas suteikia galimybę vėl džiaugtis savo mėgstamiausiu maistu. 
 • Gali tarnauti daug metų. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti jums visą gyvenimą.  Svarbiausia yra jais tinkamai rūpintis!
 • Apsaugo nuo kaulų nykimo. Kai nėra danties, žandikaulio kaulas, esantis tuščioje ertmėje pradeda nykti, dėl stimuliacijos trūkumo. Dantų implantacija yra vienintelis dantų atstatymo būdas, kuris užkerta kelią žandikaulio kaulų nykimui. 
 • Užtikrina kaimyninių dantų stabilumą. Esant tarpui, šalia esantys dantys praranda tvirtumą ir stabilumą. Jie pradeda slinktis į šonus ir atrodo kreivai, o tai gali paveikti sąkandį. Dantų implantavimas padeda sutvirtinti aplinkinius dantis ir neleidžia jiems išsikreipti. Su dantų implantais turėsite gražią ir sveiką šypseną. 

Implantacijos etapai

1. Konsultacija ir tyrimai

Pirmajame etape vyksta konsultacija su odontologu. Taip pat, atliekami tyrimai bei aptariama protezavimo ir implantacijos galimybė. Mūsų klinikoje dirba patyrę odontologai, tad galite drąsiai pas mus registruotis. 

2. Implantavimas

Dantų implantavimas gali trukti nuo 20 min. iki kelių valandų, priklausomai nuo implantuojamų dantų skaičiaus ir operacijos sudėtingumo. Implantų gijimas paprastai trunka 3-4 mėnesius.  

3. Karūnėlių gamyba ir uždėjimas ant implantų

Gaminamos paciento tikrus dantis atitinkančios karūnėlės, iš cirkonio keramikos. Nuimami atspaudai, derinama spalva ir kai idealiai dera prie paciento dantų, yra pritvirtinamos ant implantų.  

Netekusiems visų dantų – „All-on-4®“ implantacija

Jeigu netekote viso dantų lanko, rekomenduojame rinktis pilną visų žandikaulio dantų atstatymą ant implantų. Tai unikalus dantų atkūrimo metodas, kurį naudojant, visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant 4 implantų. Implantacijos metu, į bedantį žandikaulį yra įsriegiami 4 dantų implantai, ir ant jų tvirtinamas fiksuotas dantų protezas. „All-on-4®“ metodika leidžia vienos procedūros metu išrauti pažeistus dantis, įsriegti implantus ir per 24-48 val. pritvirtinti laikinus fiksuotus dantis. Dantų protezai ant implantų tinka tik bedančiam žandikauliui ir tai yra vienintelis dantų atkūrimo būdas, kuris leis pacientui jaustis kaip su savais dantimis. 

Fiksuotų protezų ant implantų privalumai

 • Nereikia kaulo priauginimo;
 • Sugrąžina pilnavertę kramtymo funkciją;
 • Pagerėja gyvenimo kokybė;
 • Sutaupomas laikas, nes vienu metu atstatomi visi žandikaulio dantys;
 • Pacientui nereikia ilgai būti be dantų ir laukti kol prigis nauji implantai;
 • Net 97 procentai implantacijų yra sėkmingos.

Taigi, akivaizdu, kad dantų netekimas – ne pasaulio pabaiga. Modernių technologijų ir metodų dėka, dantų gydymas su sedacija leidžia pacientams pamiršti baimes ir kitus nemalonius pojūčius. Mūsų klinikoje dantų gydymas su sedacija bei nuskausminimu gali būti taikomas visiems pacientams. Kviečiame atvykti pas mus į konsultaciją ir kartu aptarsime jūsų galimybes. 

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?
nuskausminimas ir sedacija
Dantų implantai: šypsenos atkūrimas be baimių

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis