nuskausminimas ir sedacija
nuskausminimas ir sedacija

Dantų implantai: šypsenos atkūrimas be baimių

implantai dantu kaina

Tikriausiai daugelis, ypač vyresnių pacientų prisimena laikus, kai vizitas pas odontologą prilygdavo košmarui: jokių nuskausminamųjų, baimę keliantys prietaisai ir dažnai grubus odontologo elgesys. Natūralu, kad prisimenant senus laikus, kai kurie iki šiol turi susiformavusias įvairias fobijas, susijusias su dantų gydymu. To pasekmė – negydyti, sugedę dantys. Turėdami baimių žmonės vengia ir dantų atkūrimo implantais. Tačiau galima drąsiai teigti, kad šiandien dantų implantacija yra kokybiškas šypsenos atkūrimo būdas, kurio nereikia bijoti. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos odontologai paneigs visuomenėje vyraujančias 5 baimes susijusias su dantų implantacija ir pateiks būdus kaip jas įveikti.

Dažniausiai pasitaikančios baimės

  1. Skausmo

Dantų implantacija, kaip ir danties rovimas yra chirurginė procedūra. Daugumai vien tik mintis apie implantaciją sukelia nemalonius pojūčius, pacientas bijo pačios procedūros, bijo kad po implantacijos skaudės. Galime nuraminti, kad šiuolaikinių technologijų dėka implantacija gero specialisto rankose trunka trumpai ir neskausmingai. Prieš procedūrą  pacientui yra skiriami vaistai nuo skausmo, kad atitirpus jam nepradėtų skaudėti. O jei pacientas labai bijo procedūros, visada rekomenduojame juoko dujas arba sedaciją su anesteziologo priežiūra:

 • Linksminančios dujos.  Kai pacientas jaučia labai didelį nerimą, dažnai atidėlioja vizitus pas odontologus, rekomenduojame operacijos ar gydymo metu naudoti juoko dujas. Pacientui duodama kvėpuoti N2O (linksminančias dujas), sumaišytas su deguonimi. Šis mišinys tiekiamas per kaukę, uždėtą ant paciento nosies. Tai visiškai saugus būdas sumažinti nerimą ir jaustis kaip įmanoma patogiau odontologo kėdėje.
 • Nuskausminamas pieštukas. Nebijokite vaistų suleidimo, nes mes turime naują technologiją, kuri vadinasi “skausmo trintukas”. Tai nuskausminamasis pieštukas, kurį naudojame prieš leidžiant vaistus. Pacientui yra užšaldoma dantenos gleivinė, slopinamas skausmo pojūtis ir taip jaučiamas itin mažas diskomfortas vaistų suleidimo metu. Kiekvienas pacientas turi teisę odontologo kėdėje jausti komfortą, atsipalaiduoti ir pamiršti visas baimes. 
 • Sedacija su anesteziologo priežiūra. Būna atvejų, kai pacientas paniškai bijo skausmo. Dažniausiai taip būna, kai prieš tai jis yra turėjęs nemalonaus gydymo patirtį. Tokiais atvejais išsigelbėjimas yra dantų gydymas taikant sedaciją, kurios metu pacientai miega visą laiką. Pavyzdžiui, dviejų valandų operacija  atrodys, kad truko tik 10 minučių. Sedacija yra geriausias būdas atgauti pasitikėjimą dantų gydymu su mažiau skausmo.

     2. Nežinomybės

Kaip ir kiekvienoje gyvenimo srityje, taip ir gydymo procese – nerimą mums kelia nežinomybė. Natūralu, kad iš nežinojimo pacientams kyla įvairiausių klausimų:

 • Dėl gydymo proceso. Natūralu, kad nežinodamas kas jo laukia, pacientas jaučia nerimą. Atsižvelgiant į tai, konsultacijos metu yra sudaromas detalus gydymo planas: susiplanuojame ką ir kada darysime, sudėliojame gydymo etapus ir suplanuojame išlaidas. Pacientui tai suteikia žymiai mažiau nerimo ir padeda planuotis būsimus gyvenimo įvykius.
 • Dėl kainos. Pradėjus odontologinį gydymą pacientams kyla klausimai, kiek visa tai kainuos. Nenorint palikti neaiškumų, jau pirmos konsultacijos metu sudaromi keli gydymo planai su konkrečiomis kainomis ir etapais. Tai padeda pacientui planuotis savo išlaidas.
 • Dėl gydymo trukmės. Pastebime, kad kai kurie pacientai, kurie ilgai gydėsi kitose klinikose baiminasi, kad gydymas truks labai ilgai. Tačiau ,,Dentaplanas’’ klinikoje mes sudėliojame gydymo etapus taip, kad pacientas kuo greičiau galėtų džiaugtis nauja šypsena. Dantų protezavimas užtrunka iki 2 savaičių, kanalus sugydome dažniausiai vieno vizito metu. O danties rovimas paprastai trunka iki 30 min. Mūsų didžiausia stiprybė – gydytojų komandos glaudus bendradarbiavimas, kuris lemia efektyvų ir greitą gydymą.
 • Dėl implantų prigijimo. Vis dar dažnai išliekantis klausimas – ar implantas prigis? Implantų gamintojų atlikti tyrimai rodo, jog implanto prigijimas siekia arti 98 procentų! Taip pat, gamintojai suteikia viso gyvenimo garantiją, todėl implantuotis pararastą dantį yra saugu ir patikima.
 • Dėl galutinio rezultato. Pastebime, kad pacientai nori gražios šypsenos, bet nerimauja, ar rezultatas iš tikrųjų juos tenkins. Šiuo atveju, pačios pirmos konsultacijos metu išsiaiškinę paciento lūkesčius ir įvertinę dantų būklę bei sąkandį galime pasakyti ar konkrečiu atveju bus galima atstatyti dantis. Atsiminkite, kad odontologui labai svarbu, kad pacientas išeitų patenkintas.

         3. Finansinė

Natūralu, kad pacientai bijo ne tik skausmo, bet ir nežinios dėl gydymo išlaidų sumos. Tačiau dėl to atidėlioti vizito nereikėtų. Mūsų tikslas – kartu su pacientais atrasti optimaliausią šypsenos atkūrimo variantą. 

Dažniausiai pacientai susiduria su šiomis finansinėmis baimėmis: 

 • Dėl pilnos kainos. Kai reikalinga dantų implantacija ar visų dantų atstatymas, dažniausiai užduodamas klausimas – kiek kainuos? Natūralu, kad žmogus turi įvertinti savo finansines galimybes. Todėl, konsultuojant pacientus, visada atkreipiame dėmesį, kad dantų atstatymas vyksta etapais ir visų pinigų iš karto mokėti nereikės.
 • Dėl išsimokėjimo. Finansines baimes pacientams galime padėti išspręsti pasiūlydami pasinaudoti išsimokėjimo paslauga. Išsimokėjimo galimybe odontologijoje verta pasinaudoti, kai reikalinga didesnė suma čia ir dabar. Pavyzdžiui, kai reikalingas visas vieno žandikaulio visų dantų atstatymas ant 4 implantų su laikinu fiksuotu protezu. Taigi, žmogus drąsiai šypsosi jau po 3 dienų, o už paslaugą išsimoka mažomis dalimis per kelis metus.
 • Dėl gydymo plano kainos. Odontologui įvertinus dantų būklę ir sudarius visą išsvajotos šypsenos gydymo planą, susidaro nemaža galutinė suma, todėl dažnai pacientas sunerimsta. Tuo atveju svarbu suprasti, kad dantų gydymas vyksta etapais, todėl ir pacientas gali planuotis savo išlaidas etapais. Pavyzdžiui, pirmame etape atliekama higiena, pašalinami negydomi dantys, ir jei reikia atliekama sinuso pakėlimo operacija, sriegiami implantai. O po dar 3-6 mėn. atliekamas protezavimas ir kitos estetinės procedūros (dantų balinimas, estetinis protezavimas ar plombavimas ir kt.).
 • Dėl mokėjimo atidėjimo. Išskirtiniais atvejais savo pacientams suteikiame galimybę už suteiktas odontologines paslaugas sumokėti per 2 savaites. Esame lankstūs ir įsiklausome į savo paciento norus ir finansinę situaciją.
 • Dėl išsimokėjimo be pabrangimo. Suprantame, kad gyvenimas ištinka ir ne visi turi sukaupę lėšų nenumatytoms dantų gydymo procedūroms. Būna atvejų, kai reikia skubių odontologijos paslaugų, o lizingo bendrovės išsimokėjimo neduoda, nes pacientas jau turi sutartį ar yra laiduotojas. Tokiais atvejais klinika duoda 10 mėnesių mokėjimo dalimis galimybę, sudarant sutartį vietoje. Išsimokėjimas už odontologines paslaugas yra toks pat kaip ir išsimokėjimas už skalbimo mašiną ar kelionę. Skirtumas toks, kad palūkanos medicininėms paslaugoms yra mažesnės ir jūs investuojate į savo sveikatą ir gerovę, bet ne į daiktus.

        4. Nepasitikėjimo

Galbūt praeityje turėję nemalonaus vizito patirtį, arba susidūrę su nekokybiškai atliktu dantų gydymu, kai kurie žmonės turi nepasitikėjimo baimę:

 • Dėl patirties. Kai Lietuvoje yra tiek daug odontologijos klinikų, pacientui tampa sunku išsirinkti savo. Tačiau „Dentaplanas“ klinikoje dirbantys specialistai turi daugiau nei 10 metų patirtį ir paslaugas atlieka kokybiškai. Kai nežinote, kokią kliniką ar gydytoją rinktis geriausia yra skaityti atsiliepimus apie odontologus ir susidaryti preliminarų vaizdą. O tuomet, pirminės konsultacijos metu pabendravus galėsite nuspręsti ar pasitikite odontologu.
 • Dėl implantų patikimumo. Nepasitikėjimą odontologais padės įveikti faktas, kad mes dirbame tik su patikimais, visame pasaulyje žinomais implantų gamintojais, kurie suteikia viso gyvenimo garantiją.
 • Dėl „All-on-4®“. Norime priminti, kad šio tipo implantacijos ir dantų atstatymo metodika yra patikima, nes jai jau 25 metai, o gauti rezultatai per šiuos metus yra puikūs ir ilgaamžiai. 

      5. Ilgo gydymo 

Kai kurie žmonės vengia gydytis dantis, bijodami ilgo ir sudėtingo gydymo. Tačiau iš tikrųjų, turėdami ilgametę patirtį stengiamės implantacijas atlikti kaip įmanoma greičiau:

 • Atliekame kuo daugiau procedūrų tuo pačiu metu. Taupome savo paciento laiką ir stengiamės, kad vieno vizito į kliniką metu atliktume kuo daugiau reikalingų paslaugų. Pavyzdžiui, burnos higiena, po jos plombavimas, po plombavimo rovimas ar implantacija ir pan.
 • Atliekame momentinę implantaciją. Kad dantų atstatymas implantais užtruktų kuo trumpiau taikome naujas gydymo metodikas, kaip pavyzdžiui, momentinę implantaciją. Vizito metu pašalinamas dantis ir įsukamas implantas. Pacientas sutaupo mažiausiai 1 mėnesį gijimo laiko ir gali greičiau džiaugtis šypsena.
 • Naudojame kokybiškus implantus. Gamintojai investuoja milžiniškus pinigus į naujausias technologijas, kad implantai kuo greičiau ir geriau prigytų. Jau keletą metų savo klinikoje naudojame PRGF metodą, kai implantas išmirkomas paciento kraujo plazmoje, praturtintoje augimo faktoriais. Taip implantas greičiau, stabiliau prigyja.

estetinis plombavimas kainos

Kiti bendri patarimai

Mes suprantame, kad kaip ir bet kurių kitų, taip ir su dantų gydymu susijusių baimių įveikimas gali užtrukti. Pateiksime kelis patarimus, kaip galite tai padaryti lengviau:

 • Pradėkite nuo mažų tikslų ir pradžioje registruokitės tik pirminiam vizitui. Jo metu bus padaryta nuotrauką, ištirta jūsų dantų būklė bei išklausyti jūsų lūkesčiai. Atminkite, kad konsultacija jūsų neįpareigoja toliau tęsti gydymo.
 • Vizito metu stenkitės nukreipti savo mintis ir galvoti apie pozityvius dalykus, pavyzdžiui, planuojamas atostogas, smagius įvykius. Teigiamos mintys ir nusiteikimas padės atsiriboti nuo gydymo proceso. 
 • Padėkite sau suprasti, kad lankymasis pas odontologą jums yra naudingas ir svarbus. Galite pasidomėkite procedūromis, kurios bus atliekamos artėjančio vizito metu. Prieš procedūrą susitarkite su odontologu, kad jums pasakotų, ką ir kada darys, tuomet jausitės saugesnis. Dažniausiai baimes sukelia nežinomybė, kurios atsikračius, sumažėja ir nerimas. Susitarkite, kad ypatingu atveju pakėlus ranką ar davus sutartą signalą odontologas nutrauktų atliekamą procedūrą. Taip jausite, kad ir jūs galite kontroliuoti esamą situaciją, o tai suteiks saugumo ir pasitkėjimo jausmą.
 • Jeigu labai nerimaujate, rinkitės ankstesnį vizito laiką, kad nereikėtų visą dieną jaudintis dėl artėjančio apsilankymo. 
 • Neužsisklęskite ir nelaikykite baimių savyje. Vienas geriausių būdų suvaldyti baimę – išreikšti ją odontologui. Mes esame tam, kad pacientas kėdėje jaustųsi patogiai. Reguliarūs apsilankymai pas odontologą leidžia užtikrinti geresnę dantų būklę ir išvengti sudėtingų procedūrų, o su kiekvienu vizitu jausitės vis laisviau. 
 • Ieškokite gydytojo, kuriuo pasitikite. Suraskite odontologą, su kuriuo jaučiatės patogiai, kuris supranta jūsų išgyvenimus ir vidinį nerimą. Labai svarbu, kai odontologas sugebėtų įvertinti kiekvieno paciento individualumą ir jo patiriamus jausmus. 

Natūralu, kad visi susiduria su baimėmis, tačiau svarbu tam neleisti sustabdyti jūsų nuo dantų gydymo. Mūsų klinikoje dirbanti profesionali gydytojų komanda padės atsikratyti baimių ir atkurs jūsų šypsenos grožį. Dantų implantai – pats moderniausias metodas atstatyti prarastus dantis. Patikėkite savo šypsenos atkūrimą mums!

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?
dantu protezavimas all on 4
Dantų gydymas su sedacija: sveiki dantys su mažiau skausmo!

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis