dantu implantai vilniuje
dantu implantai vilniuje

Dantų implantavimas – geriausias dantų atkūrimo būdas 2024 metais?

implantai dantu kaina

Tikriausiai kiekvienas sutiktų, kad vieno arba kelių dantų praradimas nėra malonus ir pasitikėjimą keliantis gyvenimo įvykis. Metams bėgant ir technologijoms tobulėjant, vienas iš populiariausių ir kokybiškiausių prarastų dantų atkūrimo būdų tapo dantų implantavimas. Šiame straipsnyje, mūsų klinikos specialistai pasidalins įžvalgomis, apie dantų implantacijos ypatumus ir privalumus. 

Kas tai? 

Dantų implantavimas – dantų atkūrimo būdas, kuomet nedidelis titaninis varžtelis yra įsriegiamas į paciento žandikaulio kaulą. Jis pakeičia trūkstamo natūralaus danties šaknį. Prigijus implantui ant jo prisukamas dirbtinis dantis, dar kitaip vadinamas vainikėliu ar karūnėle.

Dantų atkūrimo ant implantų rūšys 

 • Vieno danties atkūrimas

Procedūros metu, atstatoma danties karūnėlė, o šaknį pakeičia  implantas. Prarasto danties vietoje sustabdoma žandikaulio ir gretimų dantų deformacija.  

 • Kelių dantų atkūrimas

Kai pacientas praranda 2-3 dantis, dažniausiai yra rekomenduojama daryti dantų tiltą, kuris formuojamas ant įsriegtų implantų. Toks dantų implantavimas suteikia galimybę vėl patogiai kramtyti maistą ir jaustis komfortiškai. 

 • Viso lanko atkūrimas

All on 4 metodika – tai dantų implantavimas skirtas tiems, kurie neteko visų dantų. Implantacijos metu, į žandikaulio kaulą įsriegiami 4 implantai, ant kurių per 24-48 val. prisukami fiksuoti, gijimui skirti laikini  dantys. Po 6 mėn., laikinus protezus pakeičia nuolatiniai.  

Kokie yra dantų implantacijos etapai?

1. Konsultacija ir tyrimai

Pirmajame etape vyksta pradinė konsultacija su odontologu implantologu. Taip pat, atliekami tyrimai bei aptariama implantacijos galimybė bei terminai.

2. Dantų implantavimas

Antrojo etapo metu implantai yra įsriegiami į paciento žandikaulio kaulą. Dantų implantavimas gali trukti nuo 20 min iki kelių valandų, priklausomai nuo implantuojamų dantų skaičiaus ir operacijos sudėtingumo. Implantų gijimas trunka 3-4 mėnesius.  

3. Dantų karūnėlių gamyba ir uždėjimas ant implantų

Gaminamos paciento tikrus dantis atitinkančios karūnėlės, iš cirkonio keramikos. Jos matuojamos, derinama jų spalva ir kai idealiai dera prie paciento dantų, yra pritvirtinamos ant implantų.  

Dantų atkūrimo implantais privalumai 

 • Grąžina pasitikėjimą savimi. Dantys ant implantų atrodo kaip jūsų tikri dantys. Jie yra gaminami pagal jūsų natūralių dantų formą ir spalvą, jie nejuda, todėl galėsite drąsiai šypsotis ir pasitikėti savimi. Dantų implantavimas ypatingai aktualus pacientams, netekusiems priekinių dantų.   
 • Gali tarnauti ilgus metus. Galima teigti, kad 2024 metais dantų implantavimas bus viena iš optimaliausių dantų atkūrimo procedūrų, kuri garantuoja ilgaamžiškumą. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą.  
 • Atkuria pilnavertę kramtymo funkciją. Kadangi implantai yra tvirtinami žandikaulyje, jie atkuria  tikrų dantų šaknį,  cirkonio keramikos vainikėliai ant implanto tvirtai fiksuoti ir puikiai atlieka kramtymo funkciją. Dantų implantavimas suteikia galimybę vėl džiaugtis savo mėgstamiausiu maistu. 
 • Padeda aiškiai kalbėti. Pacientai, kurie turi išimamus dantų protezus, gali jausti diskomfortą kalbėdami. Išimami  dantų protezai nėra pritvirtint prie žandikaulio, todėl gali pasislinkti, kai burna juda. O ant implantų prisukami cirkonio vainikėliai nejuda, atstoja savo dantis ir netrukdo aiškiai tarti žodžius.
 • Apsaugo nuo kaulų nykimo. Kai nėra danties, žandikaulio kaulas, esantis tuščioje ertmėje pradeda nykti, dėl stimuliacijos trūkumo. Dantų implantavimas yra vienintelis dantų atstatymo būdas, kuris užkerta kelia žandikaulio kaulų nykimui.  
 • Užtikrina aplinkinių dantų stabilumą. Esant tarpui, iš abiejų pusių esantys dantys praranda stabilumą. Jie pradeda slinktis į šonus ir atrodo kreivai, o tai gali paveikti sąkandį. Dantų implantavimas padeda sutvirtinti aplinkinius dantis ir neleidžia jiems išsikreipti į šonus.

Kaip dantų implantavimas keičia veido struktūrą?

Netekus dantų, veido ir žandikaulio kaulai, kurie palaiko veido raumenis susitraukia ir pradeda nykti. Jeigu dantys nėra atkuriami, apatinė veido dalis pradeda atrodyti suglebusi, o smakras atsikišęs. Dėl to, pagreitėja senėjimo procesas, kurį iš dalies gali užmaskuoti dantų protezai. Tačiau protezai nesustabdo kaulų nykimo.Vienintelis dantų atkūrimo būdas, kuris gali stimuliuoti žandikaulio kaulo augimą, yra dantų implantavimas. Jis padeda išlaikyti veido formą ir neleidžia įdubti skruostikauliams. Dantų implantavimas padeda išsaugoti jaunatviškus veido bruožus,taip pat sumažėja tikimybė prarasti aplinkinius dantis. 

Kodėl dantų implantavimas yra naudinga investicija?

Dantų protezai gali laikyti 5-10 metų, o vėliau jie nusidėvi ir juos reikia koreguoti arba visiškai keisti. Vyresniems pacientams tai gali sukelti papildomus rūpesčius ir diskomfortą. O  tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą. Tikriausiai kiekvienas pacientas svajoja kuo ilgiau išlaikyti savo jaunystės žavesį. Su dantų protezais to padaryti nepavyks, nes jie nestimuliuoja žandikaulio kaulo. Viskas ką turite padaryti, tai atsakingai rūpintis implantais, kaip savo natūraliais dantimis.

Bijantiems skausmo

Jeigu svajojate apie dantų implantaciją, bet turite didelę odontologų ar skausmo baimę, nesijaudinkite. Įvairių taikomų nuskausminimo metodų dėka, šiandien implantų įsodinimo procedūra yra visiškai neskausminga. Mūsų klinikoje galima rinktis tris baimės įveikimo ir nuskausminimo priemones:

 • Nuskausminamasis pieštukas. Tai yra visiška naujiena Lietuvos rinkoje, naudojama, prieš leidžiant nuskausminamuosius vaistus, taip pat norint nujautrinti dantį. Procedūros metu, naudojant specialų pieštuką, Pulsewave™ technologijos pagalba, į danties nervus yra siunčiami elektros impulsai, kurie nuramina ir slopina skausmo pojūtį. 
 • Inhaliacinė sedacija. Jos metu pacientas kvėpuoja N2O (linksminančias dujas), sumaišytas su deguonimi. Šios dujos padeda atsipalaiduoti, o anesteziologas gali kontroliuoti tiekiamų dujų kiekį.
 • Sedacija su anesteziologo priežiūra. Procedūros metu, gydytojas anesteziologas, į paciento veną suleidžia nuskausminamuosius medikamentus. Iškart po to, pacientas pasijaučia atsipalaidavęs ir nusiraminęs.

Priežiūra

 • Valykite su dantų šepetėliu 

Labai svarbu tai daryti bent 2 kartus per dieną, po 2 minutes. Vyresniame amžiuje gali tapti sudėtinga valyti dantis po kiekvieno valgio, todėl 2 kartai dienoje yra rekomenduojami kiekvienam žmogui. 

 •  Venkite žalingų įpročių

Besaikis alkoholio vartojimas ir nuolatinis rūkymas kenkia implantams. Atlikus implantaciją, stenkitės bent kažkiek sumažinti tabako vartojimą.

 •    Reguliariai lankykitės pas odontologą

Tam, kad implantai laikytų ilgus metus, reikia reguliariai, bent vieną kartą per metus lankytis pas odontologą ir atlikti rentgeno tyrimą bei dantų higieną. Iš pradžių, odontologas turi stebėti gijimą ir numatyti galimas problemas. Vėliau, reguliarūs vizitai padės sekti implantų būklę ir apsaugoti jūsų burnos ertmę nuo dantenų ligų ir infekcijų.

 • Laikykitės tinkamos mitybos principų

Ribokite pridėtinio cukraus vartojimą bei daug angliavandenių turinčius maisto produktus ir gėrimus. Jie nėra naudingi jūsų dantims ir implantams. Pridėtinio cukraus vartojimas skatina bakterijų ir apnašų kaupimąsi. Įtraukite į mitybos racioną vaisius, daržoves. Taip pat, dantų sveikatai yra naudingi maisto produktai, turintys daug kalcio, pavyzdžiui, varškė, pienas.

 Jeigu netekote vieno ar kelių dantų, rekomenduojame  rinktis dantų implantavimą. Tai investicija, kuri sugrąžins jums pasitikėjimą savimi ir galimybę vėl džiaugtis savo mėgstamiausiu maistu ir gėrimais. Jeigu jaučiate didelę baimę, nesijaudinkite. Mūsų klinikoje dirba ilgametę patirtį turintys implantologai, kurie atliks profesionalią dantų implantaciją su mažiau skausmo. Susisiekime!

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?
nuskausminimas ir sedacija
Dantų implantai: šypsenos atkūrimas be baimių

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis