All-on-4 implantacijos metodika
All-on-4 implantacijos metodika

Dantys ant keturių implantų – nauja ir spindinti šypsena po kelių vizitų?

implantai dantu kaina

Tikriausiai daugelis pritartų, kad sveika šypsena – mūsų vizitinė kortelė, atskleidžianti gražiausias emocijas. Todėl dantų netekimas gali tapti ne tik diskomfortą keliančiu sveikatos sutrikimu, bet ir gerokai pabloginti socialinio gyvenimo kokybę. Džiugu, kad netekus daugelio ar visų dantų, fiksuoti dantys ant keturių implantų gali padėti susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą bei pilnatvę. Norite sužinoti daugiau apie unikalią „All-on-4®“ metodiką? Kviečiame skaityti toliau!

Trumpai

Dantys ant keturių implantų –  tai unikalus dantų atkūrimo metodas, kurį naudojant, visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant 4 implantų. Šią gydymo metodiką prieš 25 metus sukūrė žinomas portugalų profesorius Paulo Malo. Jo tikslas buvo surasti naudingą gydymo sprendimą dantų neturintiems žmonėms, kuriems iki tol gydymas dantų implantais buvo iš viso neįmanomas.

Implantacijos metu, į bedantį žandikaulį yra įsriegiami 4 dantų implantai, ir ant tvirtinamas fiksuotas dantų protezas. „All-on-4®“ metodika ypatinga tuo, kad vienos procedūros metu galima išrauti visus paciento pažeistus dantis, įsriegti implantus ir iškart arba per 24-48 val. pritvirtinti laikinus fiksuotus dantis. Tai reiškia, kad savo svajonių šypseną jūs galėsite turėti po kelių vizitų!

Dantų protezai ar dantys ant keturių implantų?

Ar kada nors jautėte, kad jūsų dantų protezai juda ar kalbant keičia savo padėtį burnoje? Dantų netekimas nėra kažkas, dėl ko reikėtų gėdytis, tačiau suprantame, kad sunku nejausti gėdos, kai dantys akivaizdžiai nesilaiko burnoje. Vienas iš geriausių sprendimo būdų yra dantys ant keturių implantų, kurie tvirtai laikysis jūsų burnoje. Vėl šypsokitės pasitikėdami savimi, kalbėkite be diskomforto ir valgykite tai, ką mėgstate. Jūsų dantys ant keturių implantų išliks visą laiką savo vietoje ir leis jums pamiršti papildomus rūpesčius. 

Svarbu paminėti ir tai, kad išimamus protezus po kurio laiko reikės keisti arba taisyti. Kadangi protezai yra slidūs, juos lengva pamesti, jie gali sudužti kriauklėje arba ant plytelėmis išklotų vonios kambario grindų. Be to, be stimuliacijos, kurią žandikaulio kaulas gaudavo iš dantų šaknų, pasikeis jūsų veido forma, todėl dantų protezai nebetinkamai priglus ir juos reikės po laiko koreguoti. Tai sukelia papildomus rūpesčius ir gali nemažai kainuoti. 

Dantys ant keturių implantų ypatingi tuo, kad jų nereikia išimti. Be abejo, prižiūrėti juos reikia kaip savo natūralius dantis, tačiau tai greitai taps kasdiene rutina. Tinkamai prižiūrint, jie turėtų tarnauti visą likusį gyvenimą. Be to, jie suteikia trūkstamą stimuliaciją žandikaulio kaului, o tai padeda išsaugoti kaulų masę ir neleidžia veidui keisti formos. Tai ypatingai aktualu vyresnio amžiaus žmonėms, kurie nori atrodyti jaunatviškai.

O pastebėjote, kad po dantų protezavimo labai pasikeitė jūsų mitybos ir valgymo įpročiai? Dėl nepatogių dantų protezų sunku gerai sukramtyti maistą, o kai kurių kietų ar kramtomų produktų tikriausiai visiškai nebegalite valgyti. Tai mažina pasitenkinimą gyvenimu ir blogėja psichologinė sveikata. Paprasti dantų protezai neleidžia kramtyti visa jėga, nes kitaip nei natūralūs dantys, jie nėra įsitvirtinę žandikaulio kaule. Tačiau fiksuoti be gomurio dantys ant keturių implantų ir yra įtvirtinti žandikaulyje, todėl galite kramtyti žymiai stipriau nei su dantų protezais. 

Visų dantų atstatymo ant 4 implantų etapai

1. Konsultacija ir tyrimai

Šio etapo metu aptariamos paciento galimybės ir norai, atliekamas ištyrimas, padaromos panoraminė ir 3 D nuotraukos. Taip pat, sudaromas gydymo planas, aptariama kaina. 

2. Chirurginė operacija

Antrojo etapu metu, pašalinami nepagydomi dantys, įsriegiami implantai ir nuimami atspaudai laikiniems dantims. Operacija vienam žandikauliui dažniausiai trunka 2 val., o dviems gali trukti  4-6 val. 

3. Gijimas ir laikinų protezų tvirtinimas

Laikini dantys yra tvirtinami per 24-48 val. po dantų implantacijos. Tvirtinant laikinus begomurinius protezus, pacientas per 2 dienas turi dar 4 kartus apsilankyti pas odontologą apžiūrai, kad būtų atlikti sukandimo matavimai.

4. Nuolatinių protezų tvirtinimas

Pasibaigus implantų gijimo laikotarpiui, kuris trunka 4-6 mėn., pacientui ant 4 implantų yra tvirtinami nuolatiniai begomuriniai protezai iš 10-12 dantų.

Sėkmės rodiklis

Džiugu, jog šiandien dantys ant keturių implantų yra viena iš patikimiausių viso žandikaulio atkūrimo metodikų – implanto prigijimas siekia net 97%.

Be abejo, daugelis pacientų dažnai nerimauja, ar dantys ant keturių implantų tarnaus visą gyvenimą. Galime teigti, kad dantys ant keturių implantų turi ilgaamžiškumo garantiją, tačiau kiekvieno paciento situacija yra indivuali. Implantų patvarumas gali priklausyti nuo kaulo kokybės ir storio, implantuojančio gydytojo patirties ir protezavimo kokybės bei reguliaraus lankymosi pas odontologą ar burnos higienistą.

Priežiūra

Kaip jau minėjome prieš tai, dantys ant keturių implantų turi būti valomi atidžiai, lygiai taip pat kaip jūsų natūralūs dantys, ypatingą dėmesį skiriant dantenų sričiai ir tarpdančiams. Juose užsilieka maisto likučių, kaupiasi blogosios bakterijos, o tai ilgainiui paveikia ir patį žandikaulį. Dantys ant keturių implantų turi būti prižiūrimi naudojant ne tik dantų šepetėlį, bet ir irigatorių. Stenkitės nevalyti dantų per dažnai, užtenka 2 kartus per dieną, po 2 minutes. 

Itin jautriems ir bijantiems pacientams – sedacija

Dantys ant keturių implantų yra tvirtinami naudojant pažangiausius metodus, todėl ir pati implantacija yra visiškai neskausminga procedūra. Mūsų klinikoje pacientai gali rinktis ne tik inhaliacinę sedaciją, bet ir Lietuvoje dar nenaudotą, užsienyje populiarią baimės įveikimo priemonę – nuskausminamąjį pieštuką. Procedūros metu, naudojant specialų pieštuką, Pulsewave™ technologijos pagalba, į danties nervus yra siunčiami elektros impulsai, kurie nuramina ir slopina skausmo pojūtį. Pacientas atsipalaiduoja ir nejaučia diskomforto. Itin jautriems pacientams galime pasiūlyti sedaciją su anesteziologo priežiūra. Tai puiki priemonė, kuri padeda pacientui nusiraminti ir pamiršti bet kokius neigiamus pojūčius.

Ar dantys ant keturių implantų tinka visiems?

Šis implantavimo metodas beveik neturi jokių amžiaus ribojimų. Konsultacijos metu yra vertinama bendra paciento sveikatos būklė ir tuomet implantologas rekomenduoja tinkamiausią dantų atstatymo būdą. Pasitaiko atvejų kuomet žandikaulio kaulas yra ypatingai sunykęs, tuomet reikalingos kaulo atstatymo ar sinuso pakėlimo procedūros.

Kiek kainuoja dantys ant keturių implantų?

Tikslią implantacijos kainą konsultacijos metu gali pasakyti gydytojas implantologas. Tačiau nepamirškite, kad kartą gavus geras paslaugas – daugiau nebeteks sukti galvos dėl šypsenos, nes ji visada bus sveika bei graži. Suprantame, kad ne visi turi atsidėję papildomų lėšų nenumatytam dantų implantacijos gydymui. Dantys ant keturių implantų jus gali džiuginti jau dabar, o gydymo išlaidas mokėkite mažomis dalimis pagal iš anksto suderintą mokėjimo grafiką.

Jeigu netekote dantų – neatidėliokite vizito pas odontologą. Labai svarbu laiku pasirūpinti savo šypsenos atstatymu ir vėl grįžti į normalų, pilnavertį gyvenimą. Mūsų klinikoje dirba ilgametę patirtį turintys specialistai, kurie pasirūpins, kad dantys ant keturių implantų jums tarnautų visą gyvenimą. Atvykite į mūsų kliniką ir rinkitės implantaciją su mažiau skausmo!

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?
nuskausminimas ir sedacija
Dantų implantai: šypsenos atkūrimas be baimių

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis