Dantų implantacija straumann
Dantų implantacija straumann

Kiek kainuoja vieno danties implantas?

implantai dantu kaina

Dantų implantai – vienas iš kokybiškiausių ir patvariausių dantų atkūrimo būdų puikiai tinkantis tiek senjorams tiek jaunimui. Šiandien dantų implantus renkasi vis daugiau Lietuvos gyventojų, norinčių susigrąžinti gyvenimo komfortą netekus dantų. Dažnai pacientams kyla klausimas, kiek kainuoja vieno danties implantas? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos ekspertai pasidalins įžvalgomis kokia yra implanto kaina ir pateiks kitų naudingų įžvalgų. Kviečiame skaityti toliau!

Kas yra danties implantas?

Danties implantas – mažas titaninis varžtelis, kuris chirurginiu būdu įsriegiamas į žandikaulį vietoje prarasto ar pašalinto danties šaknies. Kai implantas prigyja, ant jo prisukamas dirbtinis dantis, dar kitaip vadinamas vainikėliu ar karūnėle.

Prarasto danties vietoje implantas sustabdo žandikaulio ir gretimų dantų deformaciją.

Danties atstatymas implantais susideda iš keletos etapų:

 1. Atliekama pirminė konsultacija, padaroma panoraminė ar 3D nuotrauka ir sudaromas gydymo planas.
 2. Įsriegiamas implantas. Jeigu reikalinga – priauginamas kaulas.
 3. Prisukama gijimo galvutė.
 4. Nuimamas atspaudas prieš protezavimą.
 5. Ant implanto pritvirtinama cirkonio keramikos karūnėlė.

Iš tikrųjų, danties implantas yra puikus pasirinkimas tinkantis visiems dantų netekusiems žmonėms, tiek jauniems tiek vyresniems. Protezuoti dantys ant implantų ne tik jaučiasi ir atrodo kaip natūralūs dantys, bet ir pilnai atkuria kramtymo funkciją. Jaunesni žmonės netekę dantų baiminasi ir nenori turėti išimamų dantų protezų, kurie nuolat krenta, atrodo nenatūraliai ir trukdo kalbėti. Šiuolaikinių technologijų dėka, danties implantas gali padėti vėl susigrąžinti gyvenimo džiaugsmą ir galimybę mėgautis mėgstamu maistu ir gėrimais. 

Kodėl verta rinktis dantų implantus?

 • Naudinga investicija

Pavyzdžiui, palyginus su dantų protezais, jie gali laikyti tik 5-10 metų, o vėliau nusidėvi ir juos reikia koreguoti arba visiškai pakeisti. Vyresniems pacientams tai gali sukelti papildomus rūpesčius ir diskomfortą. O tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti ilgus metus. Tikriausiai kiekvienas pacientas svajoja kuo ilgiau išlaikyti savo dailią šypseną ir jaunystės grožį. Tačiau su dantų protezais to padaryti nepavyks, nes jie nestimuliuoja žandikaulio kaulo. 

 • Padeda išlaikyti dailią veido formą

Netekus dantų, veido ir žandikaulio kaulai, kurie palaiko veido raumenis susitraukia ir pradeda po truputį nykti. Jeigu dantys nėra atkuriami laiku, apatinė veido dalis pradeda atrodyti suglebusi, o smakras atsikišęs. Dėl to, pagreitėja senėjimo procesas, kurį iš dalies gali užmaskuoti dantų protezai. 

Tačiau protezai nesustabdo kaulo nykimo proceso. Vienintelis dantų atkūrimo būdas, kuris gali stimuliuoti žandikaulio kaulo augimą, yra dantų implantavimas. Jis padeda išlaikyti veido formą ir neleidžia įdubti skruostikauliams. Dantų implantai padeda išsaugoti jaunatviškus veido bruožus, taip pat sumažėja tikimybė prarasti gretimus dantis. 

Apie dantų vainikėlius

Ant įsriegtų implantų yra tvirtinami dantų vainikėliai (karūnėlės), kurie gaminami iš cirkonio keramikos. Cirkonio keramikos vainikėliai – labai kokybiški, ilgaamžiai ir ypač natūraliai atrodo. Protezuojantis gydytojas parenka dirbtinio danties spalvą – tokią pačią, kaip jūsų tikrųjų dantų, todėl kartais sunku atskirti, kuris vis tik dantis yra netikras. 

Dantų implantų kaina

Tikriausiai dažniausiai pacientams kylantis klausimas – kiek kainuoja vieno danties implantas? Tam, kad pacientai galėtų planuotis savo išlaidas, jau pirmos konsultacijos metu sudarome kelis gydymo planus su konkrečiomis kainomis ir etapais. Mūsų klinikoje pacientams siūlome tik kokybiškus Straumann group, švediškus Nobel Biocare dantų implantus ir šveicariškus Straumann, kurių kaina svyruoja nuo 449 iki 649 Eur:

 • Straumann group implantas buvo 549 Eur , dabar – 449 Eur.
 • Nobel Biocare implantas buvo 749 Eur, dabar – 599 Eur.
 • Straumann SLActive implantas buvo 799 Eur, dabar – 649 Eur. 

Dantų implantų priežiūra

 • Laikykitės tinkamos burnos higienos rutinos

Skirkite pakankamai laiko dantų valymui ir darykite tai bent 2 kartus per dieną  po 2 minutes. Prasta burnos higiena ir kietų apnašų kaupimasis gali sukelti periimplantitą. Todėl labai svarbu kruopščiai išvalyti vietas aplinkt implantų karūnėles ir tarpdančius. Naudokite dantų šepetėlį ir siūlą.

 •    Reguliariai lankykitės pas odontologą

Tam, kad implantas tarnautų ilgus metus, reikia reguliariai, bent vieną kartą per metus lankytis pas odontologą ir atlikti rentgeno tyrimą. O profesionalią burnos higieną rekomenduojame atlikti dažniau – kas 4 mėn.

 •  Ribokite žalingus įpročius

Nepamirškite, kad besaikis alkoholio vartojimas ir nuolatinis rūkymas kenkia implantams. Atlikus implantaciją, stenkitės bent kažkiek sumažinti tabako vartojimą.

 • Laikykitės tinkamos mitybos įpročių

Stenkitės sumažinti pridėtinio cukraus bei daug angliavandenių turinčių maisto produktų ir gėrimų vartojimą. Jie nėra naudingi jūsų dantims ir implantams. Pridėtinio cukraus vartojimas skatina bakterijų ir apnašų kaupimąsi. Įtraukite į mitybos racioną vaisius, daržoves.

Bijantiems skausmo 

Jeigu vis dar abejojate ir dėl savo baimių nesiryžtate implantacijai, galite būti ramūs. Mūsų klinikoje dirba patyrę gydytojai, kurie stengiasi pasirūpinti kiekvieno paciento poreikiais bei komfortu. Tačiau jeigu taip paprastai baimių pamiršti nesigauna turime gerą žinią. Esame apsirūpinę moderniausia įranga ir technologijomis, todėl savo pacientams galime pasiūlyti net tris baimės įveikimo metodus:

 • Nuskausminamasis pieštukas
 • Inhaliacinė sedacija
 • Sedacija su anesteziologo priežiūra

Pas mus dirba patyrę ir savo darbą mylintys specialistai, kurie kiekvienam pacientui stengiasi padėti įveikti baimes ir kėdėje jaustis patogiai. 

Mūsų klinikoje jūs galite gauti aukščiausios kokybės dantų implantavimo paslaugas. Jeigu netekote danties, dantų implantavimas gali padėti jums susigrąžinti ne tik pilnavertę kramtymo funkciją bet ir galimybę vėl laisvai šypsotis. Susisiekime, ir kartu atraskime jums naudingą sprendimą.

Kitos naujienos

ortodontinis gydymas
Kas yra ortodontinis gydymas?
sedacija kas tai
Dantų tiesinimas kapomis: ką svarbu žinoti?
vienmomentine implantacija
Vienmomentė implantacija. Būdas sutaupyti laiką?

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis