4 implantai
4 implantai

„Visi ant keturių“: viskas, ką turite žinoti apie pilną viso žandikaulio dantų atstatymą ant implantų

implantai dantu kaina

Įsigydami daiktus, dažniausiai žmonės atidžiai įvertina jų kokybę. Juk norisi, kad jie kuo ilgiau tarnautų ir savo paskirtį išpildytų maksimaliai gerai. Panašiai yra ir su dantų atkūrimu. Netekus beveik visų dantų, ieškoma geriausių ir optimaliausių jų atkūrimo būdų. Šiandien toks būdas yra vadinamas „visi ant keturių“, arba All-on-4®“ implantacija. Šiame straipsnyje atidžiai apžvelgsime, ką svarbu žinoti apie šio tipo dantų atkūrimo ypatumus. 

Kas yra „visi ant keturių“?

„Visi ant keturių“- unikali pilno visų vieno žandikaulio dantų atstatymo ant implantų metodika,  kurią naudojant, visi vieno žandikaulio dantys atkuriami tik ant 4 implantų. Kainos, laiko, kokybės ir gauto rezultato atžvilgiu tai – pats optimaliausias būdas atkurti prarastą šypseną. Vieno vizito pas  implantologą metu yra išraunami pažeisti dantys ir iškart įsriegiami tam tikru kampu pakreipti 4 implantai. Kitą dieną ant implantų yra tvirtinami patogūs, laikini dantys, skirti implantų prigijimui bei estetikai. Prigijus implantams, laikini paciento dantys yra pakeičiami nuolatiniais, tvirtais, pilnai kramtymo funkciją atstatančiais dantimis. Ši, tik bedančiam žandikauliui skirta, metodika yra vienintelis dantų atkūrimo būdas, kuris leidžia pacientui jaustis kaip su savo natūraliais dantimis ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Kas gali būti geriau už laisvę nuoširdžiai ir nevaržomai juoktis, šypsotis bei skanauti savo mėgstamiausią maistą? 

Padeda išspręsti kalbėjimo problemas ir grąžina gyvenimo džiaugsmą

Neabejokite – netekus visų dantų, jų atkūrimas „All-on-4®“ implantais yra viena geriausių investicijų į burnos ertmės sveikatą ir gyvenimo kokybę:

  • Tinkamai prižiūrimi, kokybiškai įsukti implantai tarnauja ištisus dešimtmečius ar net visą gyvenimą. 
  • Pamirškite kalbėjimo problemas! Turėdami naują šypseną, galėsite nevaržomai bendrauti bei aiškiai tarti žodžius.
  • Dantys atkuriami per du ar tris apsilankymus, tai reiškia, kad jums nereikės būti ilgai be dantų ir jau kitą dieną galėsite drąsiai demonstruoti sveiką ir patrauklią šypseną.

Kodėl rekomenduojamas protezavimas laikinu dantų protezu ant 4 implantų?

Laikini dantų vainikėliai, tilteliai yra laikini protezai, kurie naudojami vykstant dantų gydymo procesui ir kol yra pagaminami paciento nuolatiniai protezai.

Iškart po operacijos uždėjus dantis ant implantų dantenos dažnai reaguoja skirtingai. Vieniems pacientams jos lieka stipriai prigludusios prie naujų dantų, kitiems atsitraukia ir dėl šios priežasties tarp naujų dantų bei dantenų gali atsirasti nedideli tarpai. Siekiant to išvengti, uždedamas laikinas dantų protezas, ir stebimos dantenos, kol prigyja implantai. Maždaug po 6-12 mėnesių, uždedama nuolatinė dantų restauracija. Taip yra užtikrinamas puikus naujų nuolatinių dantų bei dantenų santykis. Taip pat pacientas jau per implantų gijimo laikotarpį būna pripratęs tiek prie laikinų dantų atliekamos funkcijos, tiek estetinio vaizdo bei sąkandžio. Protezavimas laikinu protezu yra reikalingas, nes jį nešiojant sugyja minkštieji burnos audiniai, paciento kramtymo sistema adaptuojasi prie naujo kramtymo, dantų formos ir estetikos. 

Ar laikiną protezą galima koreguoti?

Per pirmuosius 4–6 mėnesius pacientas pratinasi prie naujo protezo. Laikino protezo implantų gijimo laikotarpiu, nerekomenduojama jo koreguoti, o koreguojama tik nuolatinio protezavimo etape. Dažniausiai pacientai nori koreguoti protezo estetiką, keisti dantų formą ir spalvą, dantų padėtį, atlikti protezo ploninimą. Tai yra normali praktika, nes laikinas protezas ir yra skirtas tam, kad patikrinti, ar jis yra patogus. Nuolatiniai dantys pacientams yra padaromi, pagal jų poreikius ir norus.

Kaip nauji dantys „visi ant keturių“ keičia veido struktūrą?

Netekus dantų, veido ir žandikaulio kaulai, pradeda po truputį nykti. Jeigu dantys nėra atkuriami implantais, apatinė veido dalis pradeda atrodyti suglebusi, o smakras stipriai atsikišęs. Dėl nykstančio viršutinio žandikaulio kaulo, aplink burną atsiranda nedidelių raukšlių. Dantų protezų plokštelė dar labiau skatina kaulų tirpimą, todėl implantacija yra vienintelis dantų atkūrimo būdas, kuris gali stimuliuoti žandikaulio kaulo augimą. Fiksuotas dantų protezas „visi ant keturių“ padeda išlaikyti veido formą ir neleidžia įdubti skruostikauliams, padeda išsaugoti jaunatviškus veido bruožus ir suteikia galimybę vėl jaustis gerai bei pasitikėti savimi. 

„Visi ant keturių“ implantacijos metodika – su mažiau skausmo 

Ar galvojate apie šypsenos atkūrimą implantais, bet jaučiate nepaaiškinamą baimę odontologams? O galbūt bijote skausmo ir tai jus stabdo nuo vizito? Turime jums gerą žinią. Šiandien, dėka taikomų pažangių nuskausminimo metodų, implantacija yra neskausminga. Savo klinikoje taikome pažangią sedaciją su anesteziologo priežiūra. Procedūros metu, anesteziologas, į paciento veną suleidžia medikamentus. Pacientas neužmiega, tačiau būna apsnūdęs, atsipalaidavęs. Tai padeda pamiršti stresą, nusiraminti ir atsikratyti baimių.

Rekomendacijos protezų ant implantų priežiūrai

  • Pas burnos higienistą rekomenduojama lankytis kas 6 mėn. Profesionalios burnos higienos metu, higienistas įvertina paciento valymosi įgūdžius, pašalina susikaupusias apnašas, kurių nepašalina įprastas dantų valymas su šepetėliu.
  • Kartą per metus privaloma pasidaryti burnos rentgeno nuotrauką. Ji reikalinga, siekiant įvertinti aplink implantą esančio kaulo būklę. Matant pakitimus, pacientui kuo anksčiau suteikiamas reikiamas gydymas ir taip išvengiama implanto netekimo.
  •  Jeigu pacientas vykdo rekomendacinius nurodymus, gamintojai suteikia implantams garantiją, kuri galioja visame pasaulyje ar nurodytose šalyse. Prireikus pagalbos, esant užsienyje, rekomenduojame susisiekti su implantavusia klinika, kuri suras arčiausiai jūsų esančią kliniką, dirbančią su tokio gamintojo implantais, kaip jūsų. 
  • Esant dantų griežimui ir norint išvengti apdailos medžiagų skilimo, gydytojas pagamina kapą, kurią reikia užsidėti ant dantų nakčiai arba dieną (jei stipresnis nei įprasta kandimas vyrauja dienos metu). 

Kiek kainuoja pilnas visų žandikaulio dantų atstatymas ant implantų?

Iš tikrųjų, kiek kainuos nauji dantys „visi ant keturių“ konsultacijos metu gali pasakyti odontologas. Atlikęs visus reikalingus tyrimus, ir įvertinęs jūsų būklę, bei išklausęs jūsų norus bei lūkesčius gydytojas galės pasiūlyti jums labiausiai tinkantį dantų atkūrimo būdą. 

Patogios išsimokėjimo galimybės

Mes suprantame, kad ne visi pacientai turi atsidėję papildomų lėšų nenumatytiems dantų gydymams, tačiau tikime, kad kiekvienas žmogus yra vertas turėti gražią ir sveiką šypseną. Mūsų klinikoje protezuoti nauji dantys ,,visi ant keturių’’ jus gali džiuginti jau dabar, o gydymo išlaidas, savo patogumui galėsite mokėti pagal iš anksto suderintą mokėjimo grafiką.

Mūsų klinikoje dantų gydymas gali būti finansuojamas 3 būdais:

1. Išsimokėtinai. Mūsų klinikoje už implantacijos paslaugas galite atsiskaityti išsimokėtinai, pasinaudoję  „Inbank“ lizingo suteikiamomis išskirtinėmis sąlygomis.

2. TLK kompensavimas. Mūsų klinika yra sudariusi sutartis su Teritorinėmis ligonių kasomis dėl dantų protezavimo paslaugų teikimo. Dantų protezavimo išlaidos yra kompensuojamos iš PSDF biudžeto lėšų, atsižvelgiant į faktines dantų protezavimo išlaidas, visiškai baigus dantų protezavimą. Džiugu, kad šiandien kompensacija siekia virš 670 Eur., o išskirtiniais atvejais, kai nustato konsiliumas gali būti kompensuota virš 2062 Eur. 

3. Draudimas. Mūsų klinika yra pasirašiusi odontologinių paslaugų teikimo sutartį su draudimo kompanijomis Compensa Vienna Insurance Group; ADB „Gjensidige“ ir AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialu Lietuvoje. Tai reiškia, kad už kompensuojamas odontologines paslaugas reikia sumokėti tik dalį sumos arba nereikia nieko mokėti.

Taigi, tikriausiai akivaizdu, kad nauji dantys „visi ant keturių“ gali padėti jums susigrąžinti pilnaverčio gyvenimo džiaugsmą. Jeigu norite sutaupyti savo laiką, patirti mažiau diskomforto ir pagerinti savo gyvenimo kokybę – „All-on-4®“ implantacijos metodika yra vienas geriausių dantų atkūrimo sprendimo būdų. O tam, kad jūsų vizitai būtų malonūs ir nekeliantys diskomforto, mes jums galime pasiūlyti dantų implantaciją su mažiau skausmo, taikant pažangius nuskausminimo ir baimių įveikimo metodus. Nedvejokite, paleiskite savo baimes ir užsirašykite konsultacijai, o mes padėsime jums atrasti sprendimo būdą.

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?
nuskausminimas ir sedacija
Dantų implantai: šypsenos atkūrimas be baimių

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis