odontologas
odontologas

D vitamino trūkumas ir dantų paslankumas. Ar odontologas gali padėti?

implantai dantu kaina

Dantų klibėjimas ne juokais išgąsdina kiekvieną žmogų. Pirma mintis, kuri šauna į galvą: „O ne, aš neteksiu dantų!“. Tuomet nieko nelaukdami registruojatės pas odontologą ir bėgate išgirsti nemalonios diagnozės. Odontologas jus atidžiai apžiūri, atlieka tyrimus ir sako: „Skirsiu jums D vitaminą“. Kyla klausimas, kuo susiję klibantys dantys ir vitaminas D? Šiame straipsnyje, klinikos periodontologė Aistė Navikienė atsakys į svarbiausius šios temos klausimus.

 Gydytoja, kuo ypatingas vitaminas D3?

D3 yra vienintelis D grupės vitaminas, kurį organizmas gali susintetinti tiesiai iš saulės šviesos, pasiekiančios mūsų odą. Šis vitaminas yra kaulų tvirtumą lemianti medžiaga. Jeigu jo trūksta, kaulas tampa pernelyg minkštas, todėl negalima atlikti tokios procedūros kaip, pavyzdžiui, dantų implantacija. Minkštame kaule implantas tiesiog nesilaikys.

O kaip tuomet susijęs vitaminas D3 ir klibantys dantys?

Vitamino D3 tyrimas padeda tinkamai nustatyti tikrąją dantų paslankumo priežastį. Tais atvejais, kuomet pacientas skundžiasi klibančiais dantimis, o aš nerandu tam jokių klinikinių požymių, visuomet siunčiu jį atlikti šio tyrimo.

Tai labai svarbu, nes galima išvengti nereikalingų procedūrų. Pavyzdžiui, jeigu odontologas pacientui pašalins klibantį dantį, kurio paslankumo priežastis buvo vitamino trūkumas, tai ne tik nepadės pacientui pagerinti kitų dantų būklės, bet ir bus žalinga, nes juk išrautą dantį reikės atkurti dirbtiniu. Todėl negalima skubėti atlikti drastiškų procedūrų, kol nėra tiksliai žinoma dantų paslankumo priežastis.

Kaip galima padidinti vitamino D3 kiekį organizme?

Jeigu tyrimo rezultatas parodo, kad žmogui tikrai trūksta vitamino D3, tokiu atveju paskiriu gydymą vitaminų kompleksu.

Paprastai, vitaminas D3 vartojamas su vitaminu K2. Tik abu kartu jie organizmą veikia teigiamai ir priverčia ne tik pasisavinti medžiagas, bet ir jas nukreipti tinkama linkme. Svarbiausia, kad žmonės patys neeksperimentuotų. Vitaminai nėra vaistai, bet netinkamai naudojami jie irgi gali sukelti neigiamų pasekmių, todėl juos turėtų paskirti gydytojas.

Ar yra natūralių priemonių, per kurias galime gauti šio vitamino?

Vitaminas D3 yra randamas gyvūninės kilmės produktuose. Taigi, jo atsargas organizme papildyti galima ir valgant kiaušinius bei riebią žuvį.

Be to, būtina kasdien bent po 30 minučių pasivaikščioti lauke ir „pagaudyti“ tiesioginių saulės spindulių, iš kurių vitamino D3 ir gauname daugiausiai.

 Taigi, pristatėme jums svarbiausią informaciją apie D vitamino ir klibančių dantų ryšį. Jeigu jaučiate, kad jūsų dantys kliba, apsilankykite pas odontologą. Mūsų klinikoje dirba ilgametę patirtį turintys specialistai, galintys atsakyti į svarbiausius jums kilusius klausimus. 

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?
nuskausminimas ir sedacija
Dantų implantai: šypsenos atkūrimas be baimių

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis