Vienmomentė implantacija. Būdas sutaupyti laiką?

implantai dantu kaina

Pacientams, kuriems nepataisomai sugedo vienas ar keli dantys ir juos būtina šalinti, odontologijos klinikos siūlo unikalų dantų atkūrimo metodą – vienmomentę implantaciją. Tikriausiai jums kyla klausimas – kuo ji ypatinga? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos ekspertai aptars, kas yra vienmomentė implantacija ir kokie jos privalumai.

Kas tai?

Vienmomentė dantų implantacija – tai pažangus gydymo metodas, kurį taikant per vieną vizitą galima atlikti dvi chirurgines procedūras (pašalinti nesveiką dantį ar šaknį ir iškart į tą pačią vietą įsriegti dantų implantą). 

Vienmomentė implantacija rekomenduojama, kai:

 • Pacientas turi stipriai pažeistą nebegydomą dantį, kurį privaloma šalinti ir vėliau bus reikalinga  implantacija
 • Pacientui reikia dantis atkurti kuo skubiau
 • Pacientas bijo chirurginių procedūrų, todėl vieno vizito metu iškart atliekamos 2 paslaugos. Taip pat galima taikyti inhaliacinę sedaciją. 

Trumpesnis danties atkūrimo  laikotarpis

Vienas iš didžiausių vienmomentinės implantacijos privalumų yra trumpesnis danties atkūrimo laikotarpis. Taikant tradicinį implantavimo metodą ir pašalinus dantį ar šaknį, kaulas šioje srityje sugyja per 2-4 mėnesius ir tik tuomet galima atlikti implantacijos procedūrą. Implanto prigijimas kaule užtrunka dar 4-6 mėnesius, tik tuomet implantą galima protezuoti atstatant dirbtiniu dantimi – vainikėliu. Taigi, taikant įprastinį dantų atstatymą ant implanto, jis užtrunka ilgiau nei pusmetis, kai tuo tarpu atliekant vienmomentinės implantacijos procedūrą, šis laikotarpis sutrumpėja iki 4 mėnesių.

Procedūros eiga

 • Pirminė konsultacija. Gydytojas atlieka apklausą apie paciento ligos istoriją, vartojamus vaistus, esamus sveikatos sutrikimus, padaro rentgeno nuotrauką, apžiūri dantų būklę. Atlikęs tyrimus, gydytojas įvertina situaciją ar konkrečiu atveju vienmomentinė implantacija galima ir paskiria procedūros laiką.
 • Chirurginė procedūra. Pašalina sugedusį arba lūžusį dantis, į jo buvusią vietą  įsriegiamas danties implantas. Savo klinikoje pacientams siūlome tik kokybiškus Straumann group ir švediškus Nobel Biocare dantų implantus, kurių kaina svyruoja nuo 449 iki 649 Eur.  Esant poreikiui, per kelias dienas ar net to paties vizito metu ant implanto uždedamas laikinas danties vainikėlis. 
 • Protezavimas. Implatui prigijus, po 4-6 mėnesių atstatomas nuolatinis danties vainikas. Pradžioje nuimami antspaudai ir pradedama protezo gamyba, ji trunka nuo 1 iki 2 savaičių. Tuomet danties protezas (karūnėlė) tvirtinamas ant implanto.

Ką svarbu žinoti ruošiantis vienmomentei implatacijai?

 • Prieš implantaciją rekomenduojame atlikti profilaktinę burnos higieną. Jos metu pašalinami susikaupę dantų akmenys ir tuo pačiu aptinkamos gydymo reikalaujančios probleminės burnos vietos.
 • Jeigu turite žalingų įpročių, skatiname jų atsisakyti bent jau implantacijos bei gijimo laikotarpiu. 
 • Nerekomenduojame likus parai iki implantavimo vartoti alkoholinių gėrimų. Alkoholis ne tik apsunkina gijimo procesus, bet ir sąveikaudamas su skausmą malšinančiais vaistais, gali sukelti nepageidaujamas bei pavojingas reakcijas.
 • Svarbu stengtis atsakingai laikytis visų odontologo rekomendacijų, nes kiekvieno paciento situacija yra unikali ir konkretus atvejis turi konkrečius, tik vienam pacientui būdingus nurodymus.

Ar vienmomentė implantacija skausminga?

Planuojant tiek tradicinę tiek vienmomentę dantų implantaciją, dažniausiai ir labiausiai pacientus kankinantis klausimas yra: ar ši operacija skausminga? Po kiekvienos operacijos, taip ir po šios, yra jaučiamas šioks toks diskomfortas, tačiau šiuolaikinių technologijų ir pažangių metodų dėka, implantacija nesukelia skausmo. Visgi, jeigu taip paprastai nerimo atsikratyti neišeina, mūsų klinikoje jūs galite rinktis net 3 baimės įveikimo priemones:

 1. NAUJIENA rinkoje – nuskausminamasis pieštukas. Procedūros metu, Pulsewave™ technologijos ir pieštuko pagalba, į danties nervus yra siunčiami elektros impulsai, kurie nuramina. Tai puikus atsipalaidavimo būdas tiems pacientams, kurie paniškai bijo skausmo, negali ramiai išsedėti kėdėje kol leidžiami vaistai.
 2. Be šio būdo taip pat pacientams galime pasiūlyti ir inhaliacinę sedaciją. Jos metu pacientas kvėpuoja N2O (linksminančias dujas), sumaišytas su deguonimi. Šios dujos padeda sumažinti skausmo pojūtį, pacientas atsipalaiduoja, nusiramina ir procedūra praeina sklandžiai nesukeldama nepageidaujamo nerimo priepuolių.
 3. Sedacija su anesteziologo priežiūra yra jau laiko patikrintas ir pripažintas būdas. Procedūros metu, gydytojas anesteziologas, į paciento veną suleidžia medikamentus. Procedūros metu pacientas atsipalaiduoja, dažniausiai neužmiega. Pacientas paprastai nejaučia jokio skausmo, procedūros beveik neprisimena ir jaučiasi komfortiškai ir saugiai tiek prieš tiek pačios procedūros metu.

 Taigi, vienmomentinė implantacija – tai vienas pažangiausių ir komfortiškiausių dantų atkūrimo metodų. Jeigu netekote vieno ar kelių dantų – nedelskite. Dantų implantavimas gali padėti jums susigrąžinti sveiką šypseną. Atvykite į mūsų kliniką ir atrasime jums naudingą sprendimą. 

Kitos naujienos

sedacija kas tai
Dantų tiesinimas kapomis: ką svarbu žinoti?
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
dantų implantų kaina
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis