visi dantys ant 4 implantų
visi dantys ant 4 implantų

Visi dantys ant 4 implantų – geriausia galimybė netekus visų dantų?

implantai dantu kaina

Sveiki dantys yra gyvybiškai svarbūs žmogui, kai reikia atsikąsti ir kramtyti maistą. Su įprastais išimamais dantų protezais maisto kramtymas tampa iššūkiu – protezai juda, neramu, ar stipriau sukandus jie neskils ar net sulūš. Kyla klausimas, ar visi dantys ant 4 implantų gali padėti susigrąžinti pilnavertę kramtymo funkciją? Šiame straipsnyje, mūsų klinikos ekspertai pasidalins įžvalgomis apie dantų netekimo pasekmes ir pažangiausius gydymo būdus. 

Išimami protezai

Nešiojant išimamus protezus (plokšteles) pacientai susiduria ir su kitais sunkumais: sudėtinga aiškiai kalbėti, dažnai švepluojama, žmogus negali plačiai išsižioti ar energingai juoktis. Net čiaudint reikia užsidengti burną ne tiek dėl higienos sumetimų, kiek saugantis, kad protezai neiškristų ir nesudužtų. 

Kaulo tirpimas

Netekus dantų, neišvengiamai pradeda tirpti žandikaulio kaulas. Jei ilgą laiką yra nešiojamas išimamas protezas (plokštelė), kaulas dar labiau tirpsta dėl nuolatinio jo spaudimo. Gydytojai pastebi,  kad ateina pacientai, kuriems žandikaulio kaulas taip nutirpęs, kad išimamas protezas neturės už ko laikytis, todėl yra visiškai netikslingas. Tokiems pacientams, sulaukusiems pensinio amžiaus, Teritorinės ligonių kasos skiria net padidintą kompensaciją protezavimo paslaugoms. Po gydytojų odontologų konsiliumo, jei nustatomas didelis kaulo tirpimas, kompensacija siekia apie 1910 eurų. Pacientui nėra kitos išeities tik sukti implantus ir ant jų fiksuoti dantų protezą. Įprastai Teritorinės ligonių kasos kas 3-jus metus kompensuoja apie 620 eurų dantų protezavimo paslaugoms.

Implantacijos metodika „Visi dantys ant 4 implantų“ arba „all-on-4®“

Jei nenorite rinktis išimamų protezų, verta pagalvoti apie dantų atkūrimo metodą su implantais, kuomet įsukami 4 implantai ir ant jų tvirtinamas/prisukamas 10-12 dantų protezas. Implantacijos metodika, dar vadinama  all-on-4®”, kasmet tampa populiaresne tarp Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių tautiečių. Dentaplanas gydytoja odontologė Aistė Navikienė „all-on-4®“ metodikoje specializuojasi ne vienerius metus ir yra padariusi šimtus tokio tipo operacijų. Didžiausias „all-on-4®“ implantavimo būdo privalumas – tas, kad pacientas jau po 1-2 dienų turi dantis. 

Viso žandikaulio atstatymo „all-on-4®“ eiga

Odontologė Aistė Navikienė pirmiausia akcentuoja pirmos konsultacijos ir tyrimų svarbą. Tik „gyvos“ konsultacijos metu, atlikus panoraminę nuotrauką ir 3D nuotrauką (kuri parodo kaulo plotį ir kokybę), galima rekomenduoti pacientui vienokį ar kitokį gydymą. Tuomet sutariamas pacientui tinkamas laikas ir data „all-on-4®“ operacijai. Paprastai chirurginė dalis (kai išraunami negydomi dantys ir sukami implantai) vienam žandikauliui trunka 2-3 val. Po „all-on-4®“operacijos nuimami antspaudai fiksuotam dantų protezui. Ateinančias 1-2 dienas pacientas kelis kartus atvyksta pas protezuojantį odontologą matavimui ir pagamintas dantų protezas yra prisukamas prie implantų. Pacientai dalinasi patirtimi, kad kelias dienas vyksta pripratimas o vėliau aplanko jausmas, kad tai savi dantys.

Dantų atstatymo fiksuotu protezu privalumai

Jei pacientas neturi dantų ir nenori kankintis nešiodamas išimamą plokštelę, „all-on-4®“ metodas yra vienas iš ekonomiškiausių:

  • nereikia kaulo priauginimo;
  • užtenka 4 implantų vienam žandikauliui;
  • sutaupomas laikas, nes vienu metu atstatomi visi dantys;
  • pacientui nereikia būti be dantų ir laukti kol prigis implantai;
  • 97 procentai implantų prigijimo rodiklis;
  • greita, neskausminga procedūra.

Taigi, akivaizdu, kad netekus visų dantų, geriausias sprendimo būdas yra šypsenos atkūrimas taikant  „all-on-4®“  metodiką. Mūsų klinikoje dirba patyrę specialistai, kurie mielai atsakys į visus jums iškilusius klausimus. Susisiekime!

Kitos naujienos

Dantų implantacija straumann
Ar gali implantavimas būti finansuojamas teritorinių ligonių kasų?
Implantacija: kiek kainuoja vienas iš kokybiškiausių dantų atstatymo būdų?
nuskausminimas ir sedacija
Dantų implantai: šypsenos atkūrimas be baimių

Susipažinkite su paslaugų išsimokėjimo
galimybėmis